Rekolekcje w Zembrzycach 2017

 Tegoroczne rekolekcje odbyły się w dniach 9 do 13 sierpnia.  Nauki dla nas głosił ks. prof. Janusz Nawrot z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Tematem i głównym zagadnieniem, wokół którego skupione zostały główne wątki konferencji i spotkań  to „Obraz wspólnoty w Dziejach Apostolskich”.

Poniżej kilka pytań i stwierdzeń - głownych kierunków naszyk rekolekcyjnych kontemplacji i poszukiwań... Odpowiedzi inspirowane były nie inaczej, jak wersetami z Pisma Świętego, które wskazane zostały poniżej.

2017 Zembrzyce 1 m 2017 Zembrzyce 2 m 2017 Zembrzyce 3 m 

 

Moje doświadczenie w pójście w nieznane za głosem Boga.

Czym dla mnie jest zaufanie we wspólnocie i jak je odzyskać gdy się je straciło?

Księga Rodzaju 12,1-4

 

Moje osobiste doświadczenie działania Ducha Świętego we wspólnocie.

Świat potrzebuje bardziej świadków niż nauczycieli: jak rozumiem zobowiązanie do apostolstwa (trudności i radości) ?

Ewangelia wg św. Jana 14,14-17

 

Doświadczenie niesprawiedliwości 
i prześladowań ze strony ludzi złej woli. Jak sobie z tym radzę?

Czym jest i jak smakuje i ile kosztuje męstwo w dawaniu świadecwta życiem i słowem?

Dzieje Apostolskie 4,27-29 + 14,19-22

 

2017 Zembrzyce 4 m

Świadectwo jednego z uczestników:

            Tegoroczne Rekolekcje w Zembrzycach przeżyte w Grupie33 okazały się jak zwykle bardzo owocne. Wspólne Uwielbienie Pana Boga, wspólne modlitwy w różnych intencjach, między innymi za naszą całą grupę, za nasze rodziny, chorych, ludzi w potrzebie jak również w intencjach o charakterze globalnym - między innymi w intencji pokoju na całym świecie sprawiały, iż zaczęliśmy odczuwać jedność grupy i pokój oraz radość w Duchu Świętym, który również w nas działał. Nowym elementem wprowadzonym w tym roku na Rekolekcjach były modlitwy wstawiennicze, za które wielu ludzi dziękowało podczas składania Świadectw wiary w Pana Jezusa. Szczególne podziękowania należą się księżom - księdzu profesorowi, który przekazywał nam cenną wiedzę na temat mocy Ducha Świętego, skuteczności modlitw oraz składania świadectw wiary wygłaszane podczas bardzo ciekawych wykładów, które nas duchowo wzmacniały, jak również księdzu Tadeuszowi, w którym zawsze mamy oparcie i na którego zawsze możemy liczyć. Dodatkową atrakcją na której się wszyscy świetnie bawili, był występ śpiewaczki. Koncert ten sprawił nam wszystkim wiele radości, szczególnie w momencie, w którym jeden z naszych kolegów został zaproszony przez śpiewaczkę do wspólnego tańca jak również podczas słuchania wzruszających pieśni czy też wspólnego odśpiewania Hymnu Światowych Dni Młodzieży. Braliśmy również udział między innymi w sportowych rozrywkach gry w badmintona, siatkówkę, piłkę nożną, spacerze czy też w popołudniowym odpoczynku na hamaku. Dzięki Rekolekcjom mogliśmy przybliżyć się do Pana Boga, spędzić wspólnie czas, poznać wielu ciekawych ludzi, świetnie się bawiąc bez alkoholu, narkotyków, przekleństw, można było odpocząć bez telewizora i komputera. Wspominając piękne chwile nie sposób nie wspomnieć również tych smutnych - braku wielu ludzi, których często tam spotykaliśmy - między innymi grupy z Krakowa, ale pamiętamy o nieobecnych w naszych codziennych intencjach modlitewnych, więc są z nami duchowo.

Na Rekolekcjach człowiek może uświadomić sobie jak niewiele potrzebuje do szczęścia - tylko samego Pana Boga, który jest obecny w każdym z nas, w każdym człowieku, jakiego spotykamy na swojej drodze życia jaką przygotował dla nas dobry Bóg. Z wielkim sentymentem powracam do wspólnie spędzonych chwil, które dał nam Pan Bóg, który oddał swoje życie dla każdego z nas, aby każdy z nas mógł być szczęśliwy. Niech dobry Pan Bóg Wam wszystkim Błogosławi.

Artur