Pielgrzymka inna niż zwykle

Dlaczego inna? Bo zamiast iść do Częstochowy szliśmy w drugą stronę - od Złotego Potoku do Leśniowa.

Roczek Różańca w rejonie Tychy

19 marca, w Uroczystość św. Józefa, świętowaliśmy pierwszą rocznicę naszego Różańca on-line. Była modlitwa, ale też sporo radości, a Paulina upiekła z tej okazji dla nas ciasteczka.

Starszy syn, Droga Krzyżowa inna niż zwykle i św. Józef

W tym roku rejon Tychy, ze względu na trwającą pandemię, wielkopostne zamyślenie przeżył w czasie Dnia Skupienia. W sobotę 6 marca zgromadziliśmy się w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach, aby sprawować Eucharystię, odprawić Drogę Krzyżową i wysłuchać konferencji.

Rekolekcje wielkopostne przed pandemią

Rejon tyski miał niewątpliwie wielkie szczęście, że udało mu się przeżyć swoje rekolekcje wielkopostne. Odbyły się one bowiem w ostatni weekend przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z pandemią. A temat ich brzmiał: „PANIE, NAUCZ NAS MODLIĆ SIĘ”.

Spotkanie w czasach zarazy

Nie możemy się spotykać face-to-face z powodu epidemii koronawirusa, ale to nie powód, żeby się w ogóle nie spotykać. Marcowe spotkanie rejonu Tychy odbyło się on-line przy wykorzystaniu komunikatora Skype. Frekwencja była dobra;) Był ks. Tomek i 26 członków Grupy 33.

Jasełka w Tychach

Jak zwykle styczniowe spotkanie rejonu Tychy miało charakter świąteczny. Po pięcioletniej przerwie, wróciliśmy do jasełek. Była więc Święta Rodzina, Trzej Królowie, Herod, aniołowie, pastuszkowie. I po raz pierwszy w naszych jasełkach pojawiły się owce oraz Żyd. Był też wołek i osiołek;)

Wypoczynek z widokiem na Tatry

Na początku roku rejon Tychy wypoczywał w górach. Było sporo atrakcji, min. kulig, na który niektórzy czekali 7 lat.

Działo się... na listopadowym spotkaniu rejonu Tychy

Jak zwykle na listopadowym spotkaniu sprawowaliśmy Eucharystię w intencji naszych zmarłych rodziców i rodzeństwa. Ale to nie wszystko, bo było też sporo niespodzianek na spotkaniu w domu parafialnym.

Wakacje rejonu tyskiego - Bieszczady 2019

Lato już dawno za nami, więc może niektórym humor poprawi garść wakacyjnych wspomnień oraz galeria zdjęć z bardzo udanego pobytu członków Grupy 33 z rejonu tyskiego w Bieszczadach.

Msza św. 101 metrów pod ziemią

W niedzielny poranek 16 czerwca wstaliśmy bardzo wcześnie; niektórzy nawet przed wschodem słońca, który był o godz. 4:33. I wyruszyliśmy siedmioma samochodami do Wieliczki, aby tam sprawować Eucharystię w kaplicy św. Kingi.

Ostatnia Wieczerza w Tychach

Rok wcześniej świętowaliśmy Paschę, a w tym roku, tydzień przed Wielkim Czwartkiem, przeżywaliśmy Ostatnią Wieczerzę - tą jedyną ucztę paschalną, podczas której Jezus ustanowił Eucharystię.