Piszą o nas w Niedzieli Wrocławskiej

Osoby stanu wolnego modliły się dzisiaj w kościele pw. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Stanisław Paszkowski, diecezjalny duszpasterz osób stanu wolnego „Grupa 33” rejonu Wrocław.

Żyjemy Ewangelią

W niedzielę 20 marca już po raz kolejny spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii w kościele św. Piotra i św. Pawła na Ostrowie Tumskim. Mszę św. celebrował ks. Stanisław Paszkowski, a odprawiana była w intencji wrocławskiej Grupy 33, jej Duszpasterza oraz wszystkich marcowych solenizantów. W czasie wygłaszanej przez naszego kapłana homilii wielokrotnie słyszeliśmy wezwanie: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię!”

Rejon wrocławski ma swojego Duszpasterza

Sobotnią Mszę św. rozpoczęliśmy od odczytania dekretu ustanawiającego księdza Stanisława Paszkowskiego Diecezjalnym Duszpasterzem Osób Stanu Wolnego „Grupy 33” w Archidiecezji Wrocławskiej.

Chrześcijanie i wolność

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku już za nami. Rozpoczęliśmy je najpiękniej jak tylko można, bo Eucharystią w kościele św. Piotra i św. Pawła na Ostrowie Tumskim.

Marana tha! Przyjdź Jezu Panie

Marana tha! Przyjdź Jezu Panie,
w swej chwale do nas zejdź!
Marana tha! Usłysz wołanie,
gdy się wypełnią wieki (…)

Mocni w Duchu Świętym

Nasze listopadowe spotkanie już za nami. Rozpoczęło się ono od Eucharystii, która tym razem odbyła się w kościele św. Marcina na Ostrowie Tumskim.

Dar Mądrości

Październikowe spotkanie postanowiliśmy rozpocząć nieco inaczej niż zwykle. Przed Eucharystią zebraliśmy się w salkach przy ul. Katedralnej, aby w małych grupach podzielić się przemyśleniami dotyczącymi Słowa Pana (Ga 3,27) na bieżący miesiąc.

Dialog motywacyjny we Wrocławiu

W sobotę 25 września w przykościelnej salce u ojców jezuitów na ul. Stysia odbyły się warsztaty z dialogu motywującego, które poprowadził ks. Tomasz Koryciorz - opiekun Grupy 33 rejonu chorzowskiego.

Wyjazd integracyjny do Trzebnicy

Wrocławska Diakonia podróżnicza wyruszyła w sobotę 18 września na kawę klasztorną i ciastko u św. Jadwigi w Trzebnicy.

Sami, ale nie samotni

W pierwszą niedzielę września postanowiliśmy spotkać się w kościele św. Piotra i św. Pawła na Ostrowie Tumskim. Do sprawowania Mszy św. zaprosiliśmy Księdza Stanisława Paszkowskiego (doktora nauk teologicznych oraz wybitnego specjalistę w dziedzinie teologii pastoralnej, małżeństwa i rodziny).

Żyjemy nadzieją

W ostatnim dniu lipca, już po raz kolejny, gościliśmy u ojców jezuitów w dolnym kościele pw św. Klemensa Dworzaka na Alei Pracy. Było to spotkanie inne niż zwykle, gdyż zamiast tradycyjnej Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu.