25 LAT MINĘŁO... jak jeden dzień

Istniejemy już 25 lat! 23 listopada 2019 roku obchodziliśmy Odpust Grupy 33. Był to jubileusz 25-lecia istnienia naszego Duszpasterstwa Osób Stanu Wolnego.

Rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Marek Szkudło wraz z ks. Tadeuszem, założycielem i niezmordowanym opiekunem Grupy 33. Obecny byli też: ks. Tomek Koryciorz, opiekun rejonu chorzowskiego oraz ks. Krzysztof Nowrot, diecezjalny duszpasterz akademicki i opiekun młodych.  Zaproszeni zostali, jak co roku, byli uczestnicy Grupy 33, dlatego łącznie z małżeństwami i dzieciakami zebrało się nas ponad 200 osób. Krypta była wypełniona po brzegi.

2019_Odpust

Cała oprawa Eucharystii była niezwykle uroczysta. Nasza schola posługiwała pięknym śpiewem i muzyką, a szafarze zaznaczyli swoją obecność przy ołatrzu. Po zakończeniu Mszy św. przenieśliśmy się do auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego na dalsze świętowanie.

2019_Odpust

W auli wręczono nam chorągiewki z logiem naszej Grupy 33 i zajęliśmy miejsca. Na początku przemówił nasz opiekun i założyciel naszej wspólnoty ks. Tadeusz Czakański. Trochę później został obdarowany prezentem i podziękowaniem przez nasze liderki za 25 lat prowadzenia naszej grupy, a my wszyscy obecni podziękowaliśmy mu oklaskami na stojąco.

2019_Odpust 2019_Odpust

Potem zaczęła się prezentacja wspominająca początki i przebieg istnienia Grupy 33 przeplatana wspaniałym występem wokalno-muzycznym naszej scholi oraz świadectwami. Hania i Ania opowiadały o początkach Grupy 33, a małżonkowie Kasia i Paweł pięknie opowiedzieli o historii swojej miłości.

2019_Odpust 2019_Odpust

2019_Odpust 2019_Odpust

Na koniec przeszliśmy na poczęstunek; był ogromny tort i inne słodkości, których doczekać się nie mogły dzieci - pociechy naszych byłych uczestników, obecnie małżonków. Przy takich właśnie okazjach możemy się z nimi spotkać, aby z łezką w oku powspominać.

2019_Odpust

Pragniemy trwać w naszym Panu Jezusie i doczekać się następnego jubileuszu 50-lecia naszej Grupy 33.  

Relację napisał Henry

Ś W I A D E C T W O

Odpust - czekam na niego zawsze z radością, bo lubię świętować urodziny naszej Grupy. To dla mnie moment, kiedy mogę w radości celebrować czas, który mam łaskę spędzać wśród osób stanu wolnego, które tak jak ja, też chcą nawracać swoje serce według nauki Jezusa. Dzięki urodzinom naszej Grupy (to już 25 lat) uświadamiam sobie, że nie jestem samotną wyspą, bo mam wspólnotę, która jest i dalej konsekwentnie trwa, dzięki współpracy wielu osób z Grupy z księdzem Tadeuszem na czele. W tym roku Schola uraczyła na swoją nową odsłoną, która bardzo mi się podobała, bo pomyślałam, że doświadczam tego, jak się rozwijają. Zobaczyłam jak dzięki współpracy potrafili stworzyć razem występ, słuchając którego czułam się uroczyście. Dzięki Wam za to! Został zamówiony tort na tę okoliczność z logo Grupy 33, który był pyszny. No i oczywiście spotkania, spotkania, krótkie rozmowy, by kogoś chociaż przywitać, z kim dawno nie rozmawiałam albo kto przyjechał z innego Rejonu. Odpust to też czas, kiedy dawni uczestnicy Grupy, którzy wstąpili w zwiążki małżeńskie odwiedzają nas. I tym razem też tak było. To miłe, że mamy taką możliwość by z nimi się spotkać.

Aneta