Droga Krzyżowa w Panewnikach

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, udało nam się w tym roku spotkać na nabożeństwie Drogi Krzyżowej na dróżkach panewnickiej kalwarii.

Pomimo zimna i śniegu, w sobotę 2 kwietnia kilkadziesiąt osób z naszej wspólnoty stawiło się przed bazyliką. Cieszyło też pojawienie się kilku nowych twarzy.

Po krótkim powitaniu przez duszpasterza Grupy 33, ks. Tadeusza oraz opiekuna rejonu katowickiego, ks. Marcina, ruszyliśmy śladami 14 stacji umiejscowionych w parku. Przy kolejnych stacjach towarzyszyły nam czytania fragmentów Pisma Św. oraz krótkie rozważania mistyczki Alicji Lenczewskiej, a w drodze także śpiew scholki.

2022_KA_dk 2022_KA_dk 2022_KA_dk

Był to piękny czas modlitwy przeżywanej we wspólnocie, jednak niektórzy ze względu na warunki nazywali go próbką ekstremalnej drogi krzyżowej. Szczęśliwie na koniec mogliśmy się ogrzać i porozmawiać w kawiarence przy ciepłej herbacie i ciastku.

Organizatorem wydarzenia był rejon katowicki. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Do zobaczenia za rok!

2022_KA_dk 2022_KA_dk 2022_KA_dk

Relację napisała Ewa z rejonu katowickiego