Wyjątkowy Odpust Grupy

Tradycyjnie, w trzecią sobotę listopada, Grupa 33 świętowała odpust, tym razem już po raz 28.

Uroczystości odpustowe odbyły się - podobnie jak w ubiegłym roku - w budynku Śląskiego Seminarium Duchownego. Obchody zostały zainaugurowane o godzinie 15:00 uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył i na której homilię głosił nasz gość specjalny - arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas. Po Eucharystii Agnieszka, odpowiedzialna za Rejon Katowicki, przedstawiła krótką prezentację z ostatniego roku życia Grupy. Następnie arcybiskup wygłosił konferencję o Kościele (można jej odsłuchać pod poniższym linkiem)

2022_KT_odpust 2022_KT_odpust 2022_KT_odpust 2022_KT_odpust

Kiedy nasz duch został już nakarmiony Ciałem Pana Jezusa i mądrością Bożą przekazaną przez naszego arcybiskupa, przyszedł czas na kawę i ciasto w najlepszym towarzystwie, jakie tylko można sobie wymarzyć. Na odpust zawitali bowiem zarówno obecni członkowie naszej grupy, jak i ci, którzy opuścili jej szeregi, a także zupełnie nowe osoby, chętne by poznać ją bliżej.

2022_KT_odpust 2022_KT_odpust 2022_KT_odpust 2022_KT_odpust

Tradycyjnie Hania z Rejonu Chorzowskiego wystawiła stoisko misyjne, gdzie można się było zaopatrzeć w prezenty świąteczne. Mery natomiast udostępniła kroniki, nad ktorymi można było powspominać dzieje Grupy. Zupełną nowością była natomiast ścianka do robienia zdjęć z tabliczkami z cytatami z Pisma św., która cieszyła się sporą popularnością.

Łącznie w Odpuście wzięło udział ponad 200 osób!

2022_KT_odpust 2022_KT_odpust 2022_KT_odpust 2022_KT_odpustOraz prezentacja:

Odpust 2022 (pdf)


Relację napisała Agnieszka H. z gr. 9