Bank Żywności w Rejonie Chorzowskim

W dniach 8 i 9 grudnia odbyła się zbiórka żywności, w której Rejon Chorzowski wziął czynny udział. Zbieraliśmy żywność w jednym ze sklepów Biedronka w Rudzie Śląskiej. Nad przebiegiem całej akcji czuwała Agnieszka wspierana przez księdza-opiekuna Rejonu i Asię.

2017_CH_Bank-Zywnosci-5small .jpg

Poniżej kilka słów refleksji.

Małgosia - grupa XVIII: Adwent to czas szczególny oczekiwania na przyjście Pana. Połączyłam go ze słowani "TAK - POMAGAM". W dniach 8 i 9 grudnia 2017 CARITAS zorganizował Ogólnopolską Zbiórkę Żywności w wybranych sklepach. Zbiórka żywności dla ludzi biednych i potrzebujących. Jestem w Grupie 33 już kilka lat i bardzo podoba mi się ta akcja. Dołączam się do niej każdego roku. Jest to dla mnie radość, że mogę pomóc bliźniemu potrzebującemu. W drugim człowieku - moim bliźnim - mieszka sam Bóg. Uświadamiam sobie, że Jemu pomagam. Okazuję miłość bliźniemu przez podanie świątecznej paczki żywności drugiemu człowiekowi potrzebującemu, w której jest umieszczony wkład z mego serca. Sam Chrystus nas przecież uczy, że błogosławienie miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Dlatego zachęcam wszystkich z Grupy 33 do zapału i mobilizacji, aby znów w przyszłym roku stanąć z ochotnym sercem do podjęcia się czynu dla biednych i potrzebujących.

Karolina - grupa XI: Piękny czas spotkania z drugim człowiekiem i w drugim człowieku :-) Pomoc niesiona drugiemu jest pomoca również dla nas samych, umacnia nas, otwiera na potrzeby innych i pokazuje że godzina i odległość, a także połaczenia komunikacyjne nie stanowią przeszkody :-) Wystarczy odważyć się uśmiechnąć do drugiego człowieka zachęcając do dodatkowego zakupu produktów spożywczych lub środków czystości.
Pokazało mi to również samotność drugiego człowieka, starszego, który czasami po prostu potrzebuje porozmawiać i być wysłuchanym - jak sędziwy pan organista (w służbie od 70 lat), emeryt grający w trzech parafiach dorywczo (polecam go modlitwie).
Niesamowita była dla mnie mała dziewczynka, która podzieliła się wafelkiem, albo ludzie, robiący dodatkowe osobne zakupy specjalnie dla akcji Tak-Pomagam!
W czasie kiedy na każdym kroku ktoś wyciąga ręke po pomoc nie ulegliśmy jednak znieczuleniu :-) I dziękuję za dodatkowy przepis - dobry pomysł na dotarcie do bardziej odpornych :-)

2017_CH_Bank-Zywnosci-1small .jpg

2017_CH_Bank-Zywnosci-2small .jpg

2017_CH_Bank-Zywnosci-3small .jpg

Dziękujęmy WSZYSTKIM za obecność, zaangażowanie i otwartość, za hojność!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

2017_CH_Bank-Zywnosci-5small .jpg