Sylwestrowa noc "na łączach"

Rok 2020 przeszedł do historii, część z nas zakończyła go wspólnie w ramach Sylwestra... online.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową o godzinie 20.30, którą, z małymi wyjątkami, odmawialiśmy w ubiegłym roku codziennie od marca. Piękne rozważania tajemnic światła przygotowała Agnieszka, oddaliśmy w modlitwie Bogu to, co było, jest i będzie. Następnie rozeszliśmy się do "pokoi" na część integracyjno-rozywkową: w małych grupkach zastanawialiśmy się m.in. nad tym, co nas łączy i jakie mamy mocne strony - zadanie miało nas przygotować do tajemniczej misji zaplanowanej w dalszej części spotkania, którą prowadziła Gosia. Przed misją rozruszaliśmy intelekt, rozwiązując wspólnie w wesołej atmosferze łamigłówki przygotowane przez Rafała. Potem energetycznych tańców lednickich, na przykład "Tak tak Panie", uczyła nas Gosia - to była zaprawa i fizyczna, i duchowa.

2021_KA_sylwester2021_KA_sylwester

Przed północą dołączył do nas ksiądz Tadeusz Czakański. Był czas dziękczynienia za ubiegły rok, modlitwy, życzeń i duszpasterskiego błogosławieństwa. Po północy najwięksi śmiałkowie wyruszyli na misję, jak się okazało... zdobywać kosmos. Obydwie drużyny zakończyły wyprawę z sukcesem około godziny 2.

Nad całością wirtualnego spotkania czuwała Ewa, odpowiedzialna za rejon katowicki, z techniczną pomocą Rafała i Mateusza.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i obecność, było wspaniale, radośnie i refleksyjnie:)

Dobrego Nowego Roku!

Relację napisała Marta z rejonu katowickiego