"W drodze do Zmartwychwstania" - rekolekcje 2022 w Masłońskich

W dniach 4-6 marca rejon katowicki Grupy 33 zatrzymał się na przystanku w Masłońskich koło Poraja, mile przywitany w Domu Rekolekcyjnym Jezusa Mistrza, prowadzonego przez Księży Paulistów.

Jak stawiać kolejne kroki na drodze? Jak pokonywać przeszkody? Jak okazywać miłość Bogu modlitwą, sobie postem i bliźniemu jałmużną? To wszystko uświadamiał nam prowadzący rekolekcyjne rozważania ksiądz Bogusław Laskowski.

2022_KA_reko 2022_KA_reko 2022_KA_reko

Przypomnieliśmy sobie, że „świętość nie jest przywilejem garstki wybranych, lecz wszystkich bez wyjątku - największych grzeszników”. Przygotowywaliśmy się do Sakramentu Pokuty i Pojednania, omawiając jego warunki. Wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej, wsłuchiwaliśmy się w nasze serca adorując Najświętszy Sakrament, a wszystkie punkty naszego rekolekcyjnego szlaku przeplataliśmy poezją śpiewaną i mówioną. Nie zabrakło wołania o pokój na świecie.

2022_KA_reko 2022_KA_reko 2022_KA_reko

Był również czas na wspólne rozmowy przy kawie oraz spacer nad pobliski Zalew Porajski. Wszystko po to, byśmy nasyceni Duchem Bożym mogli wziąć udział w największym cudzie świata, “szczycie szczytów” - Eucharystii.

O nasze brzuszki dbały jak zawsze przemiłe panie kucharki. Dzięki piękne wszystkim organizatorom oraz Ks. Bogusławowi, którego nauka była tym bardziej autentyczna, bo pokrywała się z postawą księdza, od którego biło ciepło i radość.

2022_KA_reko 2022_KA_reko

W drodze do Zmartwychwstania każda chwila jest ważna, a łaska dana nam jest nie wczoraj, nie jutro, ale teraz.


„tam miłości nic nie ogranicza
tam gdzie z Tobą się jednoczę nieraz
widzę w sobie blask Twego oblicza
tam się dzieje tylko tu i teraz.”

Relację napisała Monika z rejonu katowickiego