Zamek Chojnik zdobyty - relacja

4 marca nasza wrocławska grupa postanowiła wybrać się na wycieczkę na Zamek Chojnik.  I ... tym sposobem rozpoczęliśmy kolejny sezon wspólnych wypraw po Dolnym Śląsku i nie tylko:)

 
Wyruszyliśmy pociągiem z Wrocławia do Sobieszowa, dzielnicy Jeleniej Góry, w pobliżu której położony jest zamek - cel naszej wyprawy. Już po wyjściu z pociągu przywitało nas ciepłe słońce i przepiękna panorama Karkonoszy. Pokryte jeszcze śniegiem szczyty gór malowniczo iskrzyły w słońcu. 
Od razu ruszyliśmy na szlak leśną, kamienista ścieżką.  Jeszcze za wcześnie na zieleń, ale śpiew ptaków przypominał, że to już przedwiosenny czas :)

2017 Chojnik 1 m 2017 Chojnik 2 m 2017 Chojnik 3 m

 
 
Zamek Chojnik położony jest na wierzchołku góry,  na wysokości 627 m.n.p.m.  Wzniósł go Bolko II książę świdnicko - jaworski w XIV wieku. Nigdy nie został zdobyty,  niestety na skutek pożaru w  XVI w.  uległ całkowitemu zniszczeniu i nie został odbudowany. Obecnie działa na jego terenie karczma oraz w lecie odbywają się turnieje kusznicze. 
Był tu również ksiądz Karol Wojtyła z młodzieżą w roku 1956, o czym informuje pamiątkowa tablica. 
 

2017 Chojnik 4 m 2017 Chojnik 5 m 2017 Chojnik 6 m

Z wierzy zamkowej rozpościera się piękny widok na Karkonosze, który podziwialiśmy przez dłuższy czas.  Na koniec naszej wyprawy nabraliśmy sił przy pysznym obiedzie,  a powrót pociągiem do Wrocławia upłynął nam na snuciu planów co do kolejnych wypraw.
 
Relację przesłała Magda z Rejonu Wrocławskiego