Wigilijne spotkanie we Wrocławiu

Jesteśmy bardzo wdzięczni za ostatnie spotkanie wigilijne, które było radosne, pełne wzajemnej życzliwości i otwartości.

W tym przedświątecznym czasie spotkaliśmy się na Mszy św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Serdecznie witamy nowe osoby!

2019_WR_Grudnowe

Po Eucharystii udaliśmy się do salki, gdzie był czas na herbatę i chwilę rozmowy. Później podzieliliśmy się na grupy i rozmawialiśmy w kręgach na temat, czym jest dla nas wspólnota. Czy istnieje idealna wspólnota? Szukaliśmy odpowiedzi na te pytania. Doświadczenia mamy różne. Są momenty radości, jak i rozczarowań, ale trwanie we wspólnocie pomimo trudności przełamuje nasz egoizm i pomaga nam dorastać do lepszych relacji. To co łączy we wspólnocie to zaufanie, miłość i wiara. We wspólnocie rozwijamy się, poznajemy samych siebie. Wspólnota otwiera nas na innych, tutaj możemy wzajemnie się wspierać i modlić za siebie nawzajem. Warunkiem dobrej wspólnoty jest według nas otwartość na innych, przebaczenie. Wspólnota to wspólne wartości i cele, to dawanie z siebie i dzielenie się talentami.

W kolejnej części spotkania był opłatek i składanie życzeń. Były oczywiście świąteczne smakołyki, pyszne ciasta, owoce i sałatki, a na koniec wspólne śpiewanie kolęd.

2019_WR_Grudnowe 2019_WR_Grudnowe

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas i włożyli serce w przygotowanie tych pysznych potraw, aby jeszcze uroczyściej spędzić nasze ostatnie w tym roku spotkanie.

Do zobaczenia w Nowym Roku!

2019_WR_Grudnowe

Relację napisała Magdalena