Sami, ale nie samotni

W pierwszą niedzielę września postanowiliśmy spotkać się w kościele św. Piotra i św. Pawła na Ostrowie Tumskim. Do sprawowania Mszy św. zaprosiliśmy Księdza Stanisława Paszkowskiego (doktora nauk teologicznych oraz wybitnego specjalistę w dziedzinie teologii pastoralnej, małżeństwa i rodziny).

W czasie wygłaszanej homilii ks. Stanisław podkreślił, że podstawowym powołaniem każdego człowieka jest miłość. A jej źródłem jest sam Bóg. Każdy z nas ma do wyboru dwie drogi do samorealizacji: małżeństwo lub dziewictwo. Dziewictwo może być konsekrowane, polegające na oddaniu swego życia Panu Bogu (tak czynią np. księża, bracia zakonni, zakonnice) lub naturalne, w którym człowiek żyje po prostu sam, co nie oznacza, że ma być samotny. Nasz Gość wielokrotnie zwracał uwagę na to, jak ważne jest w tym wypadku budowanie wspólnoty opartej na określonych wartościach. Dzięki niej możemy się wspierać, rozwijać, realizować oraz ubogacać kontakt z Panem Bogiem. We wspólnocie nie ma takiego pojęcia jak „samotność”. Kapłan wskazywał przy tym, że również osoby stanu wolnego mają znaczące miejsce w Kościele.

2021_WR_SamiAleNieSamotni 2021_WR_SamiAleNieSamotni 2021_WR_SamiAleNieSamotni 2021_WR_SamiAleNieSamotni

Po Eucharystii przenieśliśmy się do przykościelnej salki, gdzie dalej kontynuowaliśmy rozmowy dotyczące naszego powołania i działalności Grupy 33. Ksiądz Stanisław obiecał, że jeszcze nas odwiedzi. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty, ponieważ rozmowa z tak znakomitym erudytą to dla nas wielka przyjemność i przydatna nauka. Gdy zakończyła się część oficjalna naszego spotkania, parę osób z grupy wybrało się na wspólny obiad do restauracji „Targowa - Craft Beer and Food” znajdującej się przy ul. Piaskowej, a potem na krótki spacer.

2021_WR_SamiAleNieSamotni

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przyjść na spotkanie i małej grupce 35 za przygotowanie kościoła oraz salki ;) Do zobaczenia w przyszłym miesiącu!

Relację przygotowały Edyta i Monika