Marana tha! Przyjdź Jezu Panie

Marana tha! Przyjdź Jezu Panie,
w swej chwale do nas zejdź!
Marana tha! Usłysz wołanie,
gdy się wypełnią wieki (…)

Tą przepiękną pieśnią w wykonaniu organowym rozpoczęliśmy nasze już ostatnie spotkanie w tym roku. Msza św. odbyła się w kościele św. Piotra i św. Pawła na Ostrowie Tumskim, a o jej sprawowanie poprosiliśmy księdza Radosława. W czasie Eucharystii modliliśmy się m.in. za cały Kościół święty, papieża Franciszka, duszpasterzy Grupy 33: ks. Tadeusza oraz ks. Stanisława o zdrowie i opiekę maleńkiego Pana, o pokój dla całego świata, za nasze rodziny, grudniowych jubilatów i solenizantów, a także o łaskę przebaczenia, aby podczas nadchodzących świąt mały Jezus uzdalniał nasze serca do radości.

maranatha maranatha

W swojej homilii ks. Radosław mówił nam o czasie Adwentu. Jak się okazuje dla wielu z nas jest to najbardziej pracowity okres w roku. Przełomowy jest jego ostatni tydzień. Zostaje nam coraz mniej czasu na przygotowania. Chcemy ze wszystkim zdążyć, stajemy się coraz bardziej niecierpliwi. Mamy różne oczekiwania materialne oraz duchowe. Czasem te duchowe zostają przez nas zagłuszane i odchodzą na drugi plan. Ważne jest jednak, aby w tym czasie umieć się na chwilę zatrzymać i zastanowić co dał mi ten czas. Co chciałam/em w nim osiągnąć? Jakie były moje postanowienia w tym okresie? Może należałoby odnowić i te wcześniejsze? Po Eucharystii udaliśmy się do salki, gdzie miała odbyć się druga cześć spotkania. Nie zdążyliśmy jeszcze wejść do środka, a już w progu poczęstowani zostaliśmy cukierkiem z sentencją. Zebranie poprowadziły dwie Magdy;) a tematem przewodnim było „Życie w wolności”. Po krótkim wstępie i złożeniu sobie świątecznych życzeń, podzieliliśmy się na małe grupki, aby już w mniejszym gronie odpowiedzieć sobie na pytanie: Czym jest dla mnie wolność?

maranatha maranatha
maranatha maranatha maranatha

Oficjalną część spotkania zakończyliśmy wyśpiewaniem jednej z naszych ulubionych kolęd „Chwała na wysokości”. Następnie, korzystając z możliwości niesienia pomocy ludziom potrzebującym, czym prędzej wyruszyliśmy pod katedrę na charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez siostry Elżbietanki. Część osób z naszej wspólnoty również była zaangażowana w tworzenie tych pięknych ozdób. Do wyboru były cudowne stroiki, wieńce, szopki, aniołki, bombki, choineczki, mydełka, świeczki oraz malowane na drewnie obrazki. Dłuższą chwilę zastanawialiśmy się co wybrać.

maranatha maranatha maranatha

Po zakupach nadszedł wreszcie czas na wspólny obiad, na który wybraliśmy się do czeskiej restauracji „Drevny Kocur”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania oraz tym, którzy poświęcili swój czas, aby w nim uczestniczyć. Wszystkim członkom i sympatykom Grupy 33 życzymy udanej zabawy sylwestrowej oraz szczęśliwego Nowego Roku Do zobaczenia;)

Relację napisała Edyta