Kolejny spływ kajakowy

W sobotę 22 lipca odbył się kolejny spływ kajakowy Grupy 33

Już piąty, więc powoli staje się tradycją. Tym razem z Chałupek do Zabełkowa popłynęło siedemnastu śmiałków. W poprzednich latach za każdym razem planowaliśmy wejść na wieżę widokową, która znajduje się w połowie drogi, ale poziom wody zwykle był nieodpowiedni. Tym razem część z nas wreszcie zdobyła wieżę.

2023kajaki

Nowe osoby nie wierzyły, że na tak łatwej trasie zdarzały się wywrotki. Jednak omijanie konarów dla niektórych okazało się wyzwaniem. Trzy kajaki się przewróciły, ale wszyscy cali i zdrowi dotarli do mety. Jedną parę ratował instruktor Olek, który z nami płynął.

2023kajaki

2023kajaki

Firma Pagajos, która organizuje nasze spływy, zrobiła nam niespodziankę. Okazało się, że na ognisko nie wracamy do Chałupek, lecz rozpalamy je na mecie. W zeszłym roku mało osób dotrwało do pieczenia ziemniaków w popiele. Tym razem ziemniaków nie było, więc oczywiście prawie wszyscy o nie pytali. Czas szybko nam upłynął w miłej atmosferze. Za rok znów chcemy popłynąć. A może wcześniej inny rejon zorganizuje wodne atrakcje? Czekamy na propozycje.

Hania, rejon rybnicki