Wspólne czuwanie przed Zesłaniem Ducha świętego

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 27 maja 2023 r., miało miejsce Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, przygotowane przez rejon Katowicki.

O godzinie 17:00 w kaplicy domu parafialnego przy Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP zgromadziły osoby z rejonów katowickiego, chorzowskiego oraz tyskiego. Pojawiła się również wyjątkowa osoba – reprezentantka rejonu poznańskiego, którą z radością powitaliśmy.

Czuwanie rozpoczęło się od krótkiej konferencji ks. Tomasza Koryciorza. Ksiądz Tomasz wyjaśniał, że nie oczekujemy na przyjście Ducha Świętego, ponieważ Duch Święty już przyszedł w Wieczerniku i od tamtego czasu jest pośród nas. Naszym zadaniem jest odkrywać Jego obecność oraz pozwalać Mu się prowadzić.

Następnie wśród pięknych pieśni przygotowanych przez scholę powitaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2023_KA_duch 2023_KA_duch

Czuwanie było podzielone na kilka bloków tematycznych. Wsłuchując się w rozważania przygotowane na podstawie Pisma Świętego oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego, mogliśmy na nowo odkrywać, kim jest Duch Święty a także zastanowić się nad Jego obecnością w Kościele i naszym życiu.

2023_KA_duch 2023_KA_duch

Podczas rozważań o darach Ducha Świętego były zapalane świece - każda z nich symbolizowała poszczególny dar. Była też okazja, by w ciszy własnego serca prosić Ducha Świętego o Jego dary. Momentem kulminacyjnym Czuwania była uroczysta Eucharystia sprawowana przez księdza Tomasza. Podczas niej wspólnie dziękowaliśmy Duchowi Świętemu za Jego obecność pośród nas oraz prosiliśmy o Jego dary.

Czuwanie zakończyliśmy Agapą. Przy pysznych kanapkach, sałatkach, słodkościach oraz ciepłej herbacie mogliśmy spędzić czas na rozmowach we wspólnocie.

2023_KA_duch 2023_KA_duch

Relację napisała Karolina z gr. 22