"Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat"

W tym przedświątecznym czasie warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o innych. I tym razem, kilka osób z naszego rejonu chorzowskiego włączyło się w pomoc ks.Tomkowi Koryciorzowi w przygotowaniu i roznoszeniu paczek potrzebującym na Osiedlu Kaufhaus w Rudzie Śląskiej.

Pielgrzymka do Niepokalanowa

W dniach od 13 do 15 października odbyła się pielgrzymka do Niepokalanowa zorganizowana przez Teodora z rejonu chorzowskiego.

"A myśmy się spodziewali..." - Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 03-05.03.2023 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne w Olsztynie pod Częstochową. Tematem przewodnim był fragment Ewangelii św. Łukasza mówiący o uczniach podążających do Emaus.

"Radość pomagania"

Jak co roku i tym razem mieliśmy okazję, żeby zrobić coś dobrego i włączyć się w pomoc naszemu duszpasterzowi ks. Tomaszowi Koryciorzowi w roznoszeniu paczek potrzebującym na Osiedlu Kaufhaus w Rudzie Śląskiej.

"Nigdy nie jesteś sam"

Ostatnie spotkanie rejonowe w tym roku odbyło się w adwentowej atmosferze - msza roratnia, a po niej chwila refleksji w czasie, której zwróciliśmy naszą uwagę ku Tej, która całkowicie zaufała Bogu, zawierzyła bezgranicznie Jego słowu.

"Walka duchowa" - Dni Skupienia

W dniach 07-09.10.2022r odbyły się Dni Skupienia w Brennej, których tematem była "Walka duchowa" a poprowadził je ks. Łukasz Grzywocz Dyrektor Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej im. św. Jadwigi Śląskiej.

UWAGA - zmiana linku różańca

W związku z problemami technicznymi, nastąpiła zmiana linku do zooma różańca odbywającego się w niedzielę.

Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej

W tegoroczną Niedzielę Palmową wybraliśmy się na wycieczkę organizowaną przez Teodora z rejonu chorzowskiego do Lipnicy Murowanej, przepięknej miejscowości na Pogórzu Wielickim niedaleko Tarnowa.

"Iść śladami Zbawiciela"

W dniach 18-20.03.2022 r. w Centrum Duchowości Święta Puszcza w Olsztynie k/Częstochowy odbyły się rekolekcje wielkopostne rejonu chorzowskiego, na które również zostały zaproszone osoby z innych rejonów.

Przedświąteczna pomoc

W dniu 17 grudnia ekipa rejonu chorzowskiego z ks. Tomkiem Koryciorzem na czele