Rejon poznański Grupy 33 zaprasza

Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego – Grupa 33 rejon poznański serdecznie zaprasza na spotkania w Parafii pw. św. Stanisława Kostki na poznańskich Winiarach. Zapraszamy w drugie i czwarte piątki miesiąca na Mszę św. o godzinie 18.30, a po mszy gromadzimy się przed kościołem.

Dobrze jest pomagać

Członkowie rejonu poznańskiego, oprócz ról pełnionych w środowisku pracy i w Duszpasterstwie, chętnie angażują się w działalność charytatywną, wychodząc naprzeciw samotnym i potrzebującym.

Poznajmy się w Poznaniu

Rejon poznański Grupy 33 działa aktywnie już od ponad 8 lat. Aktualnie spotykamy się regularnie co dwa tygodnie w Parafii pw. Św. Stanisława Kostki na poznańskim Winiarach.

Majowe Dni Skupienia w Poznaniu

12 i 13 maja odbyły się Dni Skupienia rejonu poznańskiego Grupy 33. To, jak zwykle, czas intensywnej modlitwy i integracji, ale i pochylenia się nad Słowem Bożym i zagadnieniami dotyczącymi wiary i Kościoła. Towarzyszył nam i głosił dla nas konferencje Ks. Tomasz Koryciorz.

Integracja Grupy 33 w Poznaniu

W majowy weekend (5-7.05.2023) Poznań gościł wuchtę wiary z wszelakich rejonów Grupy 33 w ramach od dawna wyczekiwanej integracji. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych: niestandardowego chłodu i upartego deszczu, nikt nie stracił ducha przygody i zmysłu odkrywcy.

Wieczór z kolędą

Zakończył się już piękny czas kolędowania. Żłóbki odpoczywają w kościelnych piwnicach i na strychach. Bombki i świecidełka posłusznie wróciły do kartonów i pudeł.

Pierniki wdzięczności

Adwent to radosny czas oczekiwania na kolejne przyjście Jezusa Chrystusa, a jednocześnie to okazja do zastanowienia się nad tym, co jeszcze możemy zrobić dla Boga i bliźniego.

Dni Skupienia w Poznaniu

W ostatni weekend listopada tj. 25-26.11.2022 odbyły się w Poznaniu Dni Skupienia związane z wizytą Księdza Tomasza Koryciorza. Był to czas wspólnej modlitwy, refleksji i dobrych rozmów, a jednocześnie ogłoszenia pewnych zmian w Grupie 33 dotyczących naszego rejonu.

Antoni Gaudí - Boży architekt

Od marca do początku lipca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbywała się wyjątkowa wystawa poświęcona Antoniemu Gaudíemu. My również postanowiliśmy pójść, aby obejrzeć ok. 150 eksponatów prezentujących twórczość tego wybitnego hiszpańskiego architekta.

Poznań na rowerach

W niedzielę 19 czerwca grupa poznańska postanowiła wykorzystać piękną pogodę i wybrać się rowerami na Dziewiczą Górę.

Poznańskie rekolekcje

W dniach 25-26.03.2022 mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Poznaniu księdza Tomasza Koryciorza. Ze względu na to, że nasz rejon nie ma jeszcze swojego duszpasterza, wizyta Księdza była dla nas niezwykle ważna i bardzo nam potrzebna.