"SAMOTNI NIESAMOTNI" Odpust Gr 33 - 29 lat minęło jak jeden dzień - Aktualizacja

Jak co roku w listopadzie nasze Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego obchodziło Odpust dziękując Panu Bogu za 29 lat istnienia.
Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem abpa Adriana Galbasa w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

2023_Filmik
Zobacz filmik

2023_ODPUST

Zebranych przywitał ks. Tomasz Koryciorz wyjaśniając, że słowa „Samotni Niesamotni” opisują nasze życie. Nie jesteśmy sami, bo tworzymy wspólnotę do której zaprosił nas Pan Bóg i nasza obecność w tym szczególnym dniu była tego wyrazem.
Arcybiskup Adrian w słowie wygłoszonym do nas podkreślał, że swoje życie mamy zawierzać Jezusowi, że to Jemu mamy dać się prowadzić. Nie stawiać siebie na pierwszym miejscu, ale Pana Boga i drugiego człowieka.
Wyraził również wdzięczność wobec ks. Tadeusza, który prawie 30 lat temu zauważył potrzebę wsparcia osób, jak to określi biskup „żyjących w pojedynkę”. 30 lat temu trzeba było być komandosem, żeby mieć odwagę zaproponować w tak mądry i zorganizowany sposób takie duszpasterstwo - tak o ks. Tadeuszu Czakańskim naszym założycielu wypowiedział się abp Galbas. My zebrani w kaplicy w odpowiedzi na te słowa, długo oklaskiwaliśmy naszego ks. Tadeusza bliskiego naszemu sercu. To dla Niego, Bogu niech będą dzięki powiedział ks. Tadeusz - my jesteśmy tylko słudzy nieużyteczni, takim się wiedzę.

2023_ODPUST 2023_ODPUST 2023_ODPUST 2023_ODPUST

Po Mszy Świętej przeszliśmy do auli WŚSD na dalsze świętowanie. Osoby z rejonu chorzowskiego odpowiedzialnego za organizację tego odpustu zaprezentowały pantomimę pt. „Bóg dał nam ręce”, która była wstępem do prezentacji naszego duszpasterstwa.
Bóg dał nam ręce aby tworzyły, ręce aby dawały, ręce aby kochały, ręce aby pomagały, ręce aby broniły.
W naszym duszpasterstwie pragniemy wykorzystywać nasze ręce zgodnie z Bożym zamysłem. Przy pomocy naszych rąk budujemy wspólnotę uczniów Jezusa w gr 33, podczas wspólnych spotkań formacyjnych w naszych rejonach, uczestniczymy w rekolekcjach, dniach skupienia. Chętnie też spędzamy czas ze sobą podczas wyjazdów czy spotkań rekreacyjnych. Przy pomocy naszych rąk dajemy to co mamy najlepszego: nasze talenty i umiejętności. Angażujemy się w pomoc potrzebującym, ale też wspieramy siebie nawzajem pomocą, dobrym słowem. Nad wszystkim czuwają nasi Liderzy, osoby odpowiedzialne, kapłani z ks. Tomaszem Koryciorzem na czele.

2023_ODPUST 2023_ODPUST

Kolejnym punktem był koncert Chóru Gospel „Z Miłości”. Na początku w tą atmosferę wspólnego śpiewania wprowadziła nas Anna Bratek, dyrektor artystyczny zespołu. Była to uczta dla duszy i czas wspólnego uwielbienia.

2023_ODPUST

Nasze świętowanie zakończyliśmy Agapą. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się organizację naszego corocznego święta ❤️ rejonowi katowickiemu za organizację pobytu i atrakcji dla naszych przyjezdnych gości.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej wykonanej przez pana Artura Heidenreicha:
Galeria Zdjęć
Jak również zachęcamy do przeczytania artykułu o naszym Odpuście, który pojawił się w „Gościu niedzielnym”:
Artykuł

Relację napisała Patrycja