Kolędowanie dla Jezusa

*** Hej kolęda, kolęda... ***                                         

W sobotni styczniowy wieczór w Chorzowie odbyło się coroczne kolędowanie Rejonu Chorzowskiego. 

 

      W sobotę 12 stycznia Rejon Chorzowski spotkał się w gościnnej sali przy ul. Chrobrego w Chorzowie na wspólnym kolędowaniu. Śpiewanie poprzedziło widowisko jasełkowe. Niektórzy z członków naszej wspólnoty postanowili przenieś nas w krainę dzieciństwa, gdzie wystarczył przysłonięty stół, naprędce zrobiona z rękawiczki pacynka, aby rodzinę czy koleżanki zaczarować światem teatru.

2019_CH_KoledowaniedlaJezusa1small 2019_CH_KoledowaniedlaJezusa2small

       Jasełka wystawione w formie teatru lalkowego rozbawiły wszystkich. Maskotki, kukiełki, pacynki animowane przez członków grupy bawiły i wskazywały na dużą pomysłowość i twórczy zapał pomysłodawczyń (dziękujemy grupie VIII i Przyjaciołom). Najważnejsze, że historia o narodzeniu Pana Jezusa została wspaniale przedstawiona i wprawiła wszystkich w wyborny humor. Kontynuacją spotkania było wspólne biesiadowanie przy stole i śpiewanie Kolęd w akompaniamencie akordeonu i gitary.

2019_CH_KoledowaniedlaJezusa3small 2019_CH_KoledowaniedlaJezusa4small

Na spotkaniu obecny był również ksiądz Tadeusz. Zaproponował on, aby kilka osób podzieliło się tym, co w ich życiu się dzieje. Było wspomnienie Henia, refleksja o hospicjum, pozdrowienia z Afryki, krótki wykład z astronomii. Krótkie wypowiedzi niektórych osób z naszej wspólnoty wzbogaciły spotkanie o prostotę, szczerość i poczucie wzajemnej bliskości.

2019_CH_KoledowaniedlaJezusa5small 2019_CH_KoledowaniedlaJezusa6small

Wieczór zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Dziękuje za przygotowanie tego spotkania, za przybycie. Szczególnie na podziękowania zasługują twórcy Jasełek oraz wszyscy aktorzy animujący lalki i udzielający głosu postaciom.

 

Relację napisała Ania z grupy XII