"Bóg pierwszy nas umiłował i posłał swojego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy"

Czerwcowe spotkanie rejonowe regionu krakowskiego.

Tradycyjnie w drugi piątek miesiąca odbyło się spotkanie rejonu krakowskiego. Tym razem Msza święta odbyła się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Nowej Hucie na osiedlu Teatralnym.

 W ten dzień przypadała Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dlatego zostaliśmy zaproszeni na Mszę świętą odpustową do tej właśnie parafii. Kościół ten jest postawiony w historycznym miejscu walki o krzyż w Nowej Hucie, która w założeniu ówczesnych władz miała być „miastem bez Boga”. Więcej na ten temat można przeczytać w artykułach na stronach IPN i tu.

Spotkanie Kraków

Uczestniczyliśmy we Mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Franciszka Ślusarczyka.

Czytania mszalne z tego dnia przypominały nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

W homilii skierowanej do nas główny celebrans powiedział m. in. o wielkim darze miłości Boga jakim jest Eucharystia. Często jest to dar przez nas niedoceniany. Przywołał historię kardynała François-Xaviera Nguyêna Van Thuána, który spędził wiele lat w więzieniu nie mogąc odprawiać Mszy świętej. Wielką radością stała się dla niego pomoc krewnych, którzy dzięki przekazaniu mu w paczce wina (mającego oficjalnie służyć za „lekarstwo na żołądek”) i ukrytych komunikantów, umożliwili mu podczas uwięzienia sprawowanie tymi skromnymi środkami Eucharystii.

Spotkanie Kraków

Na koniec Mszy świętej z okazji oktawy Bożego Ciała uczestniczyliśmy w procesji.

Spotkanie Kraków

Po zakończonej uroczystości odpustowej spotkaliśmy się przed kościołem i udaliśmy się na spotkanie w kawiarni “Nadzieja”.

Spotkanie Kraków

W czasie spotkania mogliśmy zobaczyć się w końcu bez maseczek :-) oraz porozmawiać przy kawie, herbacie i pysznym co nieco. Wręczyliśmy też prezenty dla naszych solenizantów oraz złożyliśmy podziękowania Edytce, która kończy posługę łącznika małej grupy.

Było to niestety nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami, ale już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie po wakacjach w październiku.

 

Relacja : Agnieszka i Grzegorz.
Zdjęcia: Grzegorz