Gedeon i 30 skupionych

W sobotę 30 września 2023 odbył się dzień skupienia Grupy 33 rejonu Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Prowadził je ks. Piotr Wasilewski w kościele Zesłania Ducha Świętego na warszawskich Bielanach. Temat przewodni: Misterium Gedeona.

Tajemnica Gedeona jest też naszą tajemnicą: powołania dla podtrzymania innych, zaufania Bogu, pokory, posłuszeństwa płynącego z zaufania, pokonywania przeszkód ze wzrokiem utkwionym w Nim, docenienia przez samego Boga, wytrwałości w drodze, wytrwałości w pokusie, realizmu w ocenie siebie, wpływu naszych wyborów na masę ludzi, szansy na koniec wieńczący dzieło. Sznytu całości dodał komentarz, że Gedeon to Rambo Starego Testamentu z wątkiem szpiegowskim. Reasumując: nieważne, kogo lub co masz przeciwko sobie, jeśli Bóg chce przez Ciebie zadziałać, a Ty będziesz z pokorą i zaufaniem iść naprzód.

2023_WA_Gedeon

Trzy konferencje, Msza Święta, adoracja, przerwy kwawowe i obiad - tak upłynął nam wyjątkowy dzień. Modliliśmy się za dzień skupienia długo: indywidualnie, na adoracjach, w małej grupie, ofiarowaliśmy owoce Komunii Św. oraz trudy. Okazał się to dzień usłany cudami. Przeznaczymy teraz co najmniej następny miesiąc na podziekownie Panu Bogu.