Zdobywamy Trzy Kopce Wiślańskie (810 m. n.p.m.)

Nazwa szczytu Trzy Kopce Wiślańskie pochodzi od jego położenia na styku granic trzech miejscowości: Ustronia, Wisły i Brennej.

 

Z centrum Wisły zwarta ekipą udajemy się w kierunku Trzech Kopców Wiślanskich. Podziwiamy piękno tutejszej przyrody i Bożą pomysłowość :). Po drodze mijamy szczyt Kamienny (790 m. n.p.m.). Docieramy na miejsce. Kilkaset metrów za oznakowanym szczytem, na grzbiecie Trzech Kopców Wiślańskich znajduje się punkt gastronomiczny oraz bardzo małe prywatne schronisko górskie o oryginalnej nazwie Telesforówka. W budowie jest już następny obiekt, który będzie udostępniony turystom wędrującym szlakami Beskidu Śląskiego. 

Telesforówka już na samym początku nie ułatwia nam wypoczynku ;). Przed schroniskiem wita nas .. kot, który zdaje się być bardzo przyzwyczajonym do bycia karmionym przez turystów.
Aby przywołać właścicieli wystarczy zamaszystym ruchem uderzyć w specjalnie przymocowaną u drzwi patelnię. Nie da się ukryć iż jest to oryginalne zawiadomienie właściciela o naszym przybyciu. Owy właściciel proponuje nam degustację koziego mleka.
Z naszego, dopiero co zdobytego, szczytu rozpościera się widok na m. in.: Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Grabową (905 m n.p.m.), .p.m.), Orłową (813 m n.p.m.), Równicę (884 m n.p.m.) i Czantorię (995 m n.p.m.). Prawdziwa, śląska, panoramiczna uczta ! :)
Określenie Wiślańskie dodano do nazwy szczytu w celu odróżnienia góry od innych Trzech Kopców tj.: Trzech Kopców u styku granic Brennej, Szczyrku i Wapienicy oraz Trzech Kopców w Beskidzie Żywieckim.

2016 Zory 3 m2016 Zory 5 m2016 Zory 4 m

Czyżby była to propozycja na następny górski wypad ..:)? Jedno jest pewne Beskid Śląski oferuje nam wiele wariantów na swych szlakach a jeden z nich jest już przez nas ogarnięty :).

 

Relacjonowała Dorota z Rejonu żorskiego

Zdjęcia udostępnili Dorota i Piotr