Karnawałowo w Rybniku

W sobotę 15 lutego bawiliśmy się na imprezie karnawałowej w Rybniku.

Przed nadejściem czasu duchowej odnowy, jaką jest Wielki Post, rejon żorski – przy wsparciu kolegów z rejonu tyskiego - pragnąc wykorzystać trwający jeszcze czas karnawału, zorganizował dla członkiń i członków naszej formacji imprezę karnawałową.

2020_karnawal

Zabawę, która odbyła się w sobotę 15 lutego w salkach przy Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku, rozpoczęliśmy - po powitaniu zebranych gości - od krótkiej modlitwy. Tradycyjnie pierwszym tańcem był niezastąpiony polonez. Wraz z upływem czasu, pod względem muzycznym zrobiło się bardziej współcześnie, a wszystko za sprawą Zbyszka z rejonu tyskiego, który o oprawę muzyczną zadbał w trakcie całej imprezy (nie był to przypadek, gdyż Zbyszek świetnie nam przygrywał już w trakcie niedawnej imprezy sylwestrowej, dlatego postanowiliśmy skorzystać z jego usług również w czasie karnawału). Można śmiało przyjąć, że muzyka przypadła wszystkim gościom do gustu, co było widać po ilości par na parkiecie, które nie odpuszczały żadnego „kawałka”. Tańczyliśmy solo i parami, z podskokami i obrotami – słowem była zabawa i działo się.

2020_karnawal

2020_karnawal

2020_karnawal

Tańce przeplatane były różnymi zabawami, o które zadbał Piotrek również z rejonu tyskiego, dzięki czemu atmosfera na parkiecie była nie tylko gorąca ale i wesoła (Piotrek dopiero niedawno rozpoczął swoją przygodę jako wodzirej, a jest naprawdę w tym fachu coraz lepszy – o czym świadczy to, że na hasło „czas na kolejną zabawę” nikt z parkietu się nie ewakuował).
Dla każdego zmęczonego trudami naszej zabawy uczestnika czekał poczęstunek oraz napoje.

2020_karnawal

2020_karnawal

Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało, nie zabrakło także pięknych strojów. Oczywiście prym wiodły nasze koleżanki, które były prawdziwą ozdobą karnawałowej imprezy.

2020_karnawal

W całej tej zabawie najważniejsze było to, że znowu spotkaliśmy się razem. Grupa 33 to przede wszystkim rozwój duchowy oraz modlitwa, jednakże jedność naszej wspólnoty budujemy również poprzez wydarzenia, które pozwalają nam poznać siebie nawzajem, pobyć ze sobą razem i cieszyć się swoim towarzystwem. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla Księdza Proboszcza Marka, który nie tylko użyczył nam sali, ale również udostępnił całe jej wyposażenie, dzięki czemu nie musieliśmy się martwić o wiele szczegółów związanych z przygotowaniem imprezy.
Liczymy na to, że tradycja balu karnawałowego w Grupie 33 się utrzyma.


Relację napisał: Janusz z rejonu żorskiego
Zdjęcia udostępniła: Alicja z rejonu żorskiego