Odpust Grupy 33 w 2017 roku już za nami

W sobotę 25 listopada 2017 roku mieliśmy okazję po raz kolejny świętować "Odpust Grupy 33" czyli spotkanie wszystkich osób w jakikolwiek sposób związanych z naszym duszpasterstwem.

Świętowanie odpustu zaczęliśmy o godz. 15.00 Mszą Świętą sprawowaną w krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Eucharystii przewodniczył ks. Tadeusz Czakański, wspólcelebrowali księża posługujący w regionach: katowickim (ks. Marcin Wierzbicki), chorzowskim (ks. Tomasz Koryciorz) i tyskim (ks. Tomasz Kusz). Następnie udaliśmy się do pobliskiej auli wydziału teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Tam odbyło się spotkanie z gościem specjalnym – Panią Joanną Bątkiewicz-Brożek – byłą dziennikarką Gościa Niedzielnego, autorką biografii księdza Dolindo Ruotolo „Jezu, Ty się tym zajmij!”.

W trakcie konferencji poza przybliżeniem niezwykłej postaci włoskiego księdza z Neapolu, którego proces beatyfikacyjny niedawno się rozpoczął, usłyszeliśmy także kilka osobistych historii związanych z pisaniem książki. Praca nad biografią, a zwłaszcza zbieranie świadectw dotyczących życia ks. Dolindo okazało się być zajęciem wcale nie łatwym i wymagającym wielkiego zaangażowania, którego pani Joannie nie brakuje. Dzięki przedstawicielom wydawnictwa esprit można było na miejscu nabyć wspomnianą książkę, która aktualnie cieszy się dużym powodzeniem wśród czytelników. Po nagrodzonym brawami wystąpieniu pani Joanna Bątkiewicz-Brożek podpisywała książki, była to również okazja by zamienić kilka słów osobiście.

Jeszcze raz dziękujemy naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia!

 

 

Po konferencji, przed aulą wydziału, był czas na nieformalne spotkania wśród grupowiczów, także tych z dalszych regionów jak Kraków oraz tych dopiero powstających we Wrocławiu i Poznaniu. Przy kawie i tradycyjnym śląskim kołoczu z kruszonką (albo jabłeczniku lub serniku) można było porozmawiać również z osobami które opuściły już Grupę 33 – najczęściej były to osoby które weszły w związek małżeński, a teraz chciały sprawdzić co u nas słychać, a także pochwalić się swoimi pociechami. Oficjalne obchody zakończyły się około godziny 19.00, a całość odpustu upłynęła w miłej, rodzinnej atmosferze.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i już zapraszamy na kolejne spotkanie za rok!