Pielgrzymka rejonu tyskiego - Ziemia Święta inaczej

Druga pielgrzymka członków Grupy 33 z rejonu tyskiego do Ziemi Świętej zorganizowana pod kierownictwem księdza-przewodnika Tomasza Kusza.

 W dniach od 26 kwietnia do 7 maja 2017 roku odbyła się kolejna pielgrzymka członków Grupy 33 do Ziemi Świętej. Tym razem była to jednak zupełnie inna pielgrzymka - nie było zwyczajowego oglądania Izraela zza szyb klimatyzowanego autokaru - tym razem celem uczestników było poruszanie się śladami Jezusa, tak blisko jak się da - pieszo! W nieznanym terenie, pod palącym słońcem, z całym bagażem w plecaku - było to prawdziwe wyzwanie, tylko dla najbardziej wytrwałych i odważnych.

Jordan

Program pielgrzymki obejmował m.in. 3-dniowe przejście szlakiem Jezusa z Nazaretu nad Jezioro Galilejskie, spacer pustynnym szlakiem na pustyni Negew oraz przejście szlakiem Miłosiernego Samarytanina z Jerozolimy do Jerycha. Oczywiście nie zabrakło odwiedzin w najważniejszych miejscach, takich jak Jerozolima, czy Betlejem.

Relację z pielgrzymki dzień po dniu, z dużą ilością ciekawych zdjęć, można zobaczyć na stworzonym w trakcie podrózy blogu internetowym pod adresem: https://grupa33tychyziemiaswieta2017.wordpress.com/

Za sprawą Bożej opaczności oraz dzięki przyjaznym mieszkańcom Izraela wyprawa przebiegła bez większych kłopotów, mimo iż wielu rzeczy nie udało się zaplanować przed wyjazdem, to jednak wszyscy szczęśliwie powrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia.

Dziekujemy wszystkim osobom które śledziły na bieżąco i wspierały modlitwene uczestników pielgrzymki. Bóg zapłać!