Spotkanie w czasach zarazy

Nie możemy się spotykać face-to-face z powodu epidemii koronawirusa, ale to nie powód, żeby się w ogóle nie spotykać. Marcowe spotkanie rejonu Tychy odbyło się on-line przy wykorzystaniu komunikatora Skype. Frekwencja była dobra;) Był ks. Tomek i 26 członków Grupy 33.

To taki inny czas w naszym życiu, więc spotkanie też było inne niż wszystkie. Ale okoliczności spowodowały, że tym bardziej była w nas potrzeba, żeby się usłyszeć, zobaczyć, nacieszyć się sobą… Ponadto mieliśmy okazję, żeby podzielić się tym, jak każdy z nas przeżywa ten szczególny czas. Była też wspólna modlitwa - o godz. 20:30 odmówiliśmy różaniec w intencji ustania pandemii koronawirusa.

2020_TY_Zaraza 2020_TY_Zaraza

Oczywiście takie spotkanie wymagało wcześniejszych przygotowań. Po wybraniu komunikatora przyszedł czas na testy. Dzięki temu, na spotkaniu nie było już tak dużo problemów technicznych. Tylko kilku osobom nie działał mikrofon, ale mogli porozumiewać się z nami pisząc na czacie. Było wiele śmiechu, radości, nowych doświadczeń… Najważniejsze, że spotkaliśmy się!

2020_TY_Zaraza 2020_TY_Zaraza 2020_TY_Zaraza

Planujemy następne spotkanie rejonu Tychy już w przyszłym tygodniu, a więc poza naszym harmonogramem spotkań;) I wygląda, że spotkania małych grup też odbędą się on-line.

Relację napisała Kasia

Z psalmu 91: „W nocy nie ulękniesz się strachu ani za dnia lecącej strzały, ani zarazy, co idzie w mroku.”
NIE ULĘKNIESZ SIĘ STRACHU!