Ach, co to był za ślub!

Na ostatniej Mszy św. mieliśmy wielką przyjemność towarzyszenia naszym przyjaciołom z Grupy w dniu zawarcia przez nich sakramentu małżeństwa. Uroczystość odbyła się w kościele św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim i prowadzona była przez ks. Lesława z tejże parafii oraz naszego ks. Tadeusza.

We Mszy św. brały udział również osoby ze wspólnoty. Małgosia i Magda miały czytanie, Beatka pięknie zaśpiewała psalm, świadek przygotował modlitwę wiernych, a ks. Tadeusz miał kazanie, którego myślą przewodnią była Miłość oraz Bóg. Kaznodzieja próbował odpowiedzieć nam na pytanie: Skąd bierze się miłość? Wskazał, że to Bóg jest Miłością. To właśnie On posyła swego Ducha, który rozlewa te wielkie uczucie w sercach naszych, a początkiem tego może być po prostu spojrzenie pełne zachwytu. Aby do tego jednak doszło musi być spotkanie. Bez spotkania, nie ma poznania. Bez poznania, nie ma działania. Pismo św. wyjaśnia, że sam zachwyt i podziw mogą nie wystarczyć. Trzeba być jeszcze odpowiedzialnym i troskliwym wobec drugiego człowieka. Nasz duszpasterz powiedział nam, że to miłość powinna być przykazaniem, gdyż to właśnie z niej będziemy kiedyś sądzeni. Takim znakiem niekończącej się miłości są dla nowożeńców ich obrączki, które założyli sobie w tym szczególnym dniu.
Po ceremonii zaślubin nie obyło się bez serdecznych uścisków, życzeń, prezentów, radosnych śpiewów oraz wspólnych zdjęć. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni i szczęśliwi ;) ;)
Młodej Parze jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, a my widzimy się już w czerwcu na kolejnej wspólnej Mszy św. Do zobaczenia!

2021_TY_RoczekRozanca

Relację napisała Edyta