Wierzyć i głosić

Na nasze czerwcowe spotkanie wybraliśmy tym razem parafię św. Klemensa Dworzaka przy Alei Pracy.

Niestety ks. Tadeusz do nas nie dojechał. W jego zastępstwie Mszę św. celebrował ojciec jezuita Piotr Blajerowski. Eucharystia odprawiana była w intencji dziękczynno-błagalnej: za otrzymane oraz kolejne potrzebne nam łaski. W czasie Mszy św. modliliśmy się m.in. za Kościół, za chorych i cierpiących, o nawrócenie grzeszników, w intencji ks. Tadeusza oraz nowożeńców. Na kazaniu o. Piotr odniósł się do słów z Ewangelii wg św. Mateusza, mówiących o tym, aby nie dać się zwieść złemu duchowi, którego celem jest sprowadzenie nas na manowce. W ciężkich dla nas sytuacjach powinniśmy ufać Panu Jezusowi, gdyż to On jest Panem życia i śmierci. Jemu należy powierzyć naszą przyszłość, spróbować naszą duszą i ciałem dotknąć Jego duszy i ciała.
Druga część spotkania odbyła się w ogrodzie, gdzie serdecznie przywitała nas Joanna (zastępca odpowiedzialnej za rejon). Po krótkim przedstawieniu się, podzieliliśmy się na 3 małe grupki, aby już w mniejszych kręgach rozważyć czerwcowe Słowo Pana (2 Kor 4,13-14) i porozmawiać na tematy nam bliskie - Jak na co dzień żyć Słowem Pana? Czy zawsze publicznie umiemy przyznać się do swojej wiary? Kiedy i jakie mamy z tym problemy?
Po rozważaniach nadszedł czas na wspólną agapę. Ania specjalnie na tę okazję przywiozła własnoręcznie upieczonego murzynka :) Tak jak się spodziewaliśmy, i tym razem ks. Tadeusz o nas nie zapomniał. Zadzwonił do nas, aby z nami chociaż przez chwilę porozmawiać i telefonicznie pobłogosławić :) Na zakończenie parę osób wybrało się na obiad do restauracji IL TRAMONTO, która mieści się na grabiszyńskich tarasach. Nie zapominając o potrzebujących, datki z tacy w tym miesiącu przekazujemy na Stowarzyszenie PoMOC dla kobiet i dzieci im. Maryi Niepokalanej w Katowicach. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.
Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne spotkania :) Do zobaczenia!

2021_WR_WierzycIGlosic 2021_WR_WierzycIGlosic 2021_WR_WierzycIGlosic

Relację napisała Edyta