Przedświąteczne spotkanie rejonu wrocławskiego

W czwartą niedzielę Adwentu spotkaliśmy się na wspólnotowej Mszy dziękczynnej sprawowanej za powrót do zdrowia księdza Stanisława oraz za wszystkie dobre rzeczy, które wydarzyły się w naszej grupie w mijającym roku.

2022_WR_wrprzedswietami

Homilię wygłosił dla nas ks. dr hab. Dominik Ostrowski. Wyjaśniał nam tajemnicę Krzyża i tajemnicę snów św. Józefa.
Krzyż wpisuje się w życie Jezusa od samego początku - od momentu jego narodzin w Betlejem. Jest on widoczny również w życiu samej Maryi już od Zwiastowania Anielskiego; wcielenie jakie się wtedy dokonuje jest dla człowieka czymś trudnym do zrozumienia. Krzyż to misterium, cierpienie i ofiara, mają one swój głęboki sens jeśli są przyjmowane jako błogosławieństwo, a nie jako przekleństwo.
Św. Józef nie jest w stanie pojąć znaczenia snów i objawień, które go nawiedzają. Są one próbą wiary, wobec której św. Józef obiera postawę posłuszeństwa. Prawidłowo odczytuje widzenia, jakich doświadcza w swoich snach. Takie wizje i sny prorocze zawsze jednak powinny być poddane ocenie. Pierwszym do tego miejscem jest konfesjonał i kierownictwo duchowe wspólnoty Kościoła.

2022_WR_wrprzedswietami 2022_WR_wrprzedswietami

Spotkanie w salce poprowadziła Magda. Na początku zostaliśmy poczęstowani przez Marysię cukierkami, do których dołączone były cytaty związane z Maryją. Magda odczytała nam fragment dotyczący Zwiastowania (Łk 1,26-38), po czym podzieliliśmy się opłatkiem poświęconym podczas Mszy św. i złożyliśmy sobie życzenia.

2022_WR_wrprzedswietami 2022_WR_wrprzedswietami

Nie zapomnieliśmy także o życzeniach dla naszych grudniowych solenizantów i jubilatów Dodatkowo wylosowali dla siebie karteczki z myślą Ojca Pio lub papieża Jana Pawła II.
Rozgrzani herbatką i uraczeni poczęstunkiem przeszliśmy do pracy w małych grupach. Zastanawialiśmy się nad pytaniami: Kim dla mnie jest Maryja? Jaką rolę odgrywa w mojej wierze? Co kryje się za słowami ”Maryja jest moją matką”? Czego dzisiaj mogę nauczyć się od Maryi? Każdy z nas mógł się podzielić z innymi własnymi przemyśleniami i doświadczeniami na ten temat.
Pamiętając o potrzebujących kontynuowaliśmy zbiórkę pieniężną przeznaczoną dla Banku Niemowlaka prowadzonego przez Siostry Boromeuszki z Wrocławia. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną przede wszystkim: pieluchy, smoczki, butelki oraz dziecięce kosmetyki.
Za każdy wrzucony na ten cel grosik jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

2022_WR_wrprzedswietami

Po spotkaniu udaliśmy się pod Katedrę na Ostrowie Tumskim, aby wziąć udział w wyjątkowym, charytatywnym kiermaszu Sióstr Elżbietanek. Część osób z naszej grupy była zaangażowana w wykonanie przepięknych świątecznych ozdób i dekoracji oferowanych zainteresowanym. Do wyboru były cudowne stroiki, szopki, aniołki, reniferki, bombki, świeczki i choineczki. Osoby, które nie mogły odwiedzićświątecznego kiermaszu zapraszamy w przyszłym roku.
Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o organizację i przebieg grudniowego spotkania
Do zobaczenia w Nowym Roku!

2022_WR_wrprzedswietami