Dni skupienia w Brennej 2017

W dniach od 29.09.2017 r. do 01.10.2017 r.  odbyły się coroczne  DNI SKUPIENIA GRUPY 33. Tradycyjnie miejscem przeżywania tych dni był Ośrodek Spotkań i Formacji im. Jadwigi Śląskiej w Brennej.

Temat tegorocznych Dni Skupienia był bardzo intrygujący: „KAŻDY JEST ARTYSTĄ”,  a konferencje wygłosił ks. Damian Jarnot w oparciu o postać św. brata Alberta Chmielowskiego.  Rekolekcjonista zaznaczył jak istotne jest, abyśmy byli twórczy w wierze.  Zadał też ważne pytanie: "Czy wszystko co robię, robię najpiękniej jak potrafię?".

Pierwszego wieczoru przeżywaliśmy wspólną adorację, podczas której każdy miał okazję poczuć się przytulony przez Jezusa za pośrednictwem ks. Damiana trzymającego w dłoniach monstrancję z Przenajświętszym Sakramentem. A także mieliśmy okazję rozważyć tekst przekazany nam przez rekolekcjonistę ...

"O Boże, jeśli adoruję Cię z powodu strachu przed piekłem, 
to rzuć mnie na pastwę ogni piekielnych. Jeśli adoruję Cię w nadziei na raj, zabroń mi wstępu do niego, 
ale jeśli adoruję Cię z powodu Ciebie samego, nie ukrywaj przede mną Twej wiecznej piękności"

 

2017 Brenna 4

 

 

Ks. Damian podarował także każdemu obrazek z reprodukcją obrazu św. brata Alberta „Ecce Homo”, który artysta malował przez wiele lat i który towarzyszył mu w jego podróżach. Jednocześnie zwrócił uwagę na symbolikę zawartą  w obrazie: migdał symbolizujący boskość oraz ogromne serce rysujące się na obnażonej piersi Zbawiciela, które powinno nam uświadamiać naszą wielką wartość w oczach Boga, który dla nas pozwolił się tak umęczyć.

 

 

Drugiego wieczoru odprawiliśmy wspólną Drogę Krzyżową, podczas której rozważania
ks. Damiana wprowadzały nas w kontemplację Bożej męki, jego miłości i nieustannej obecności w naszym życiu. Przy każdej stacji rekolekcjonista zachęcał nas do dzielenia się z Jezusem naszymi problemami , trudami, prośbami, ale także radościami i podziękowaniami.

W niedzielę, z okazji święta swojej patronki - św. Tereski, grupa XVII  obdarowała każdego słodkościami ubogaconymi myślami tej niezwykłej świętej.

Wspólny czas rozważań, modlitwy, ale także spotkań jak zwykle minął bardzo szybko i zakończył się tradycyjny wspólnym zdjęciem… oraz podziękowaniami dla ks. rekolekcjonisty.

 

2017 Brenna 1 m 2017 Brenna 2 m 2017 Brenna 3 m 

 

 

Relację napisała Grażyna z Grupy I.