Poznańskie rekolekcje

W dniach 25-26.03.2022 mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Poznaniu księdza Tomasza Koryciorza. Ze względu na to, że nasz rejon nie ma jeszcze swojego duszpasterza, wizyta Księdza była dla nas niezwykle ważna i bardzo nam potrzebna.

Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy w piątek Drogą Krzyżową oraz Mszą Świętą. Następnie udaliśmy się na spotkanie, podczas którego Ksiądz poznawał nas a my Księdza, oglądaliśmy zdjęcia z życia grupy oraz zajadaliśmy się słodkościami, m.in. naszymi regionalnymi rogalami świętomarcińskimi.

Drugi dzień - sobotę - rozpoczęliśmy poranną konferencją. Ksiądz Tomasz zachęcił nas, abyśmy w kontakcie z Panem Bogiem mniej skupiali się na samych sobie, a bardziej próbowali poznać Pana Boga. Abyśmy starali się zobaczyć „jak On mieszka”, zachwycili się Nim i Jemu zaufali. Ta bardzo wartościowa konferencja wzbudziła nasze zaciekawienie i pozostawiła w pamięci obraz, który przedstawił nam Ksiądz jako zachętę do czytania Pisma Świętego: „w jednej ręce brewiarz, w drugiej kawa”. Podczas tego dnia rekolekcji miała miejsce oczywiście wspólna Eucharystia, modliliśmy się także Koronką do Miłosierdzia Bożego. Mieliśmy okazję do rozmów oraz wspólnego obiadu w pobliskiej restauracji. Nasze piątkowe spotkanie oraz sobotni czas rekolekcji spędziliśmy u Sióstr Maryi Niepokalanej, które bardzo serdecznie przyjęły naszą grupę.

2022 rekolekcje w poznaniu