Poznań na rowerach

W niedzielę 19 czerwca grupa poznańska postanowiła wykorzystać piękną pogodę i wybrać się rowerami na Dziewiczą Górę. Jest ona oddalona kilkanaście kilometrów od Poznania i położona na terenie Parku Krajobrazowego "Puszcza Zielonka". Park został utworzony w 1993 roku (na terenie gmin Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska i Skoki), w celu zachowania i ochrony największego i najbardziej zbliżonego do naturalnego kompleksu leśnego, o dużych wartościach przyrodniczych i naukowo-dydaktycznych. Na szczycie góry znajduje wieża widokowa, z której rozpościera się piękny widok na okoliczne lasy i wzgórza.

2021_PO_Poznanrowery

Mimo wysokich temperatur na dworze humory dopisywały, sił w nogach nie brakowało, a pragnienie na bieżąco gasiliśmy dużą ilością wody.

2022 Poznan rowery

Po drodze wpadliśmy z wizytą do urokliwego drewnianego kościółka pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Kicinie. Po przekroczeniu jego progów jako pierwszy rzuca się w oczy błękitny kolor dominujący w całym wnętrzu. Błękit i srebro to barwy, które zdobią ołtarze, sklepienie, ściany, a nawet poduszki w ławkach. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Gostyńskiej Róży Duchownej, natomiast w ołtarzu bocznym po lewej stronie obraz z wizerunkiem św. Józefa. Ciekawostką jest, że najwybitniejszy staropolski poeta – Jan Kochanowski zarządzał kiedyś majątkiem tego kościoła za pośrednictwem tzw. prokuratora.

2022 Poznan rowery 2022 Poznan rowery 2022 Poznan rowery

Po powrocie do Poznania spróbowaliśmy nowych smaków w restauracji libańskiej. Jedzenie było pyszne. Naładowaliśmy swoje wewnętrzne baterie i już planujemy kolejne wycieczki. Z Panem Bogiem na trasie!

2022 Poznan rowery