Warszawa (znów) zdobywa Puszczę Kampinoską

Rejon warszawski regularnie przemierza Puszczę Kampinoską. Zimą odkrywamy kolejne szlaki. Zachęcamy do zapoznania się z relacją i do udziału w kolejnych wyprawach.

2021_KA_sylwester

Nowy Rok rozpoczął się dla Grupy 33 Rejonu warszawskiego aktywnie i pozytywnie. W niedzielę 9 stycznia zebrała się dziewięcioosobowa grupa osób lubiących wypoczynek i integrację na świeżym powietrzu. Korzystając z uroków styczniowego słońca, udaliśmy się na trzynastokilometrową przechadzkę Parkiem Kampinoskim. Korzystając z fantastycznych umiejętności przewodnika terenowego, Karoliny, rozpoczęliśmy naszą wyprawę z małej miejscowości Dziekanów Leśny, położonej bezpośrednio u wejścia do Parku.

2021_KA_sylwester

Maszerując żwawym krokiem, mogliśmy podziwiać piękno tamtejszej przyrody, bogatej w liczne jeziorka, kładki, mostki i inne urocze przejścia wzdłuż malowniczej trasy. Aby nikomu nie zabrakło sił, znalazł się i czas na odpoczynek w przydrożnej wiacie, gdzie, racząc się ciepłą herbatką, mieliśmy także czas na miłe pogawędki. Pod koniec naszej trasy udaliśmy się do Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry, gdzie w zadumie poznawaliśmy tragiczną historię tego miejsca. Nasza mała podróż zakończyła się w godzinach popołudniowych przy metrze Młociny, gdzie odwiedziliśmy lokalny punkt gastronomiczny serwujący egzotyczne dania, zwane potocznie Kebabem Rozmiar serwowanych potraw był wprost proporcjonalny do naszych przebytych kilometrów. Zachęcamy do organizowania następnych wypraw i uczestnictwa w nich. Każdy pomysł mile widziany. Zachęcamy do przemyślenia sprawy, gdyż każde uczestnictwo może „grozić” poznaniem nowych przyjaciół i spędzeniem owocnego czasu.