Nowy rok formacyjny we Wrocławiu rozpoczęty!

W sobotnie, deszczowe przedpołudnie rozpoczęliśmy najpiękniej jak można, bo Mszą św. Warunki pogodowe uniemożliwiły spotkanie w ogrodzie, ale kawiarenka parafialna to również idealne miejsce aby porozmawiać i poznać się lepiej.

Dziękujemy naszej liderce Kasi za dwuletnią posługę. Za jej zaangażowanie, cierpliwość i przyjaźń. Jednocześnie z radością witamy Madzię, która przejmuje jej rolę.

Rozpoczęliśmy kolejny rok formacji z hasłem "ciesz się życiem". Jak to robić? Trzeba iść przez życie z Jezusem! Tylko Bóg żywy nadaje ludzkiemu życiu sens, spełnienie i radość. Czy przechodząc przez życiowe zawirowania odwołujesz się do Jego obecności? Radość płynie również z uważności na drugiego człowieka i spotkania z nim. To otwartość, wyczucie i wrażliwość na bliźniego sprawia, że pełniej przeżywam i doświadczam życie we wspólnocie. Czy będąc w grupie jesteś zaangażowana/y? Co podarowałeś z siebie? Te i inne pytania zadawaliśmy w czasie naszego spotkania.

Cieszyć się życiem to czuć radość ze swojego miejsca w tym ciągle zmieniającym się świecie, to zaakceptowanie tego miejsca. To poczucie łączności z innymi ludźmi, doświadczenie wspólnoty. "Bądź blisko tych, których Bóg dał Ci dzisiaj" (Jean Vanier)

Do zobaczenia w październiku!

2020_WR_SpotkanieWrzesien 2020_WR_SpotkanieWrzesien

Relację napisała Magdalena