Wyjazd integracyjny do Trzebnicy

Wrocławska Diakonia podróżnicza wyruszyła w sobotę 18 września na kawę klasztorną i ciastko u św. Jadwigi w Trzebnicy.

Warto zajrzeć do kawiarenki u sióstr Boromeuszek. Mają pyszne domowe ciasta i kawę podawaną w pięknej porcelanie. O godz. 12.00 udaliśmy się na Mszę św., a po niej mieliśmy umówionego przewodnika Salwatorianina, który oprowadził nas po Sanktuarium pokazując miejsca niedostępne na co dzień (m.in. lapidarium i kryptę św. Bartłomieja). Na koniec otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami św. Jadwigi.

IntegracjaTrzebnica_01 IntegracjaTrzebnica_02 IntegracjaTrzebnica_03 IntegracjaTrzebnica_04

Bogatsi o wiedzę historyczną i lekko przemoczeni (zaczęło trochę padać), ale w fantastycznych humorach trafiliśmy na obiad do jednej z pizzerii w centrum Trzebnicy.

IntegracjaTrzebnica_05

Ostatnim punktem programu było święto sadów i ogrodów połączone z dożynkami, które właśnie 18 września zgromadziło tłumy na placu pielgrzymkowym. Była to okazja do posmakowania produktów rolniczych z całej gminy. Chleby, owoce, miody, ciasta i wiele innych produktów można było spróbować i niejeden z nas skusił się na zakup:)
Wracaliśmy do Wrocławia w dobrych humorach doceniając chwile spędzone razem i dziękując św. Jadwidze za tak wspaniałe przyjęcie:). Za rok wrócimy na pewno!

IntegracjaTrzebnica_06 IntegracjaTrzebnica_07 IntegracjaTrzebnica_08 IntegracjaTrzebnica_09

Relację napisała Magdalena