Dialog motywacyjny we Wrocławiu

W sobotę 25 września w przykościelnej salce u ojców jezuitów na ul. Stysia odbyły się warsztaty z dialogu motywującego, które poprowadził ks. Tomasz Koryciorz - opiekun Grupy 33 rejonu chorzowskiego.

W warsztatach wzięło udział 13 osób. Na zajęciach dowiedzieliśmy się m.in. co to jest dialog motywujący, kiedy go stosować, w jaki sposób może nam on pomóc w codziennych sytuacjach, jaka jest różnica pomiędzy dialogiem motywującym a coachingiem. Ponadto poznaliśmy 12 barier w komunikacji według Thomasa Gordona oraz pułapki, na które możemy natrafić w czasie porozumiewania się. Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Nasz Prowadzący dostarczył nam wiele ciekawych materiałów szkoleniowych. Ćwiczenia odbyły się w formie pisemnej, dialogu oraz rysunkowej - nie przejmowaliśmy się oczywiście naszym talentem plastycznym ;) Pracowaliśmy w grupie oraz w parach. Po dobrze wykonanym zadaniu był czas na krótką przerwę, w której mogliśmy coś słodkiego zjeść lub się napić. Na obiad zamówiliśmy pizzę.

DiaogMotywacyjny_01 DiaogMotywacyjny_02 DiaogMotywacyjny_03
DiaogMotywacyjny_04 DiaogMotywacyjny_05 DiaogMotywacyjny_06 DiaogMotywacyjny_07

Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy jeszcze krótki film, w którym pokazana była ta sama rozmowa z zastosowaniem dialogu motywującego i bez niego. Byliśmy zgodni, że różnica w prowadzeniu dyskusji oraz jej efekcie końcowym była kolosalna.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Tomaszowi za rewelacyjnie przeprowadzone warsztaty. Musimy przyznać, że Ksiądz ma wielki talent do przekazywania wiedzy, którą na pewno zastosujemy. Był to dla nas miło spędzony czas, w którym mogliśmy się też lepiej poznać. Z niecierpliwością czekamy na drugą część warsztatów :)

Relację napisała Edyta