W bliskości z Bogiem

W trzecią sobotę marca, punktualnie o 13tej rozpoczęliśmy wielkopostny dzień skupienia rejonu wrocławskiego. Konferencję poprowadził o. Paweł Adamarek jezuita, który z pasją i zaangażowaniem opowiadał o modlitwie.

Modlitwa chrześcijańska jest:
- teocentryczna, bo modlimy sie do Boga. Nasze samopoczucie dobre lub złe nie ma znaczenia gdyż modlitwa nie ma na celu poprawy naszego samopoczucia (wówczas byłaby antropocentryczną)
- chrystocentrychna, bo modlimy sie do Jezusa, przez i w Jezusie.
- pneumatocentryczna - Duch Święty dopełnia naszej modlitwy, więc martwienie sie, że brak nam skupienia, że źle sie modlimy nie ma sensu.
- eklezjalna, bo we wspólnocie ludu Bożego.
Dobra modlitwa zmienia obraz Boga i siebie. Jest sposobem na bycie, sposobem uczenia się naśladowania Jezusa. 
Cel modlitwy to bycie w kontakcie z Bogiem. Im wiecej zagubienia w nas tym wiecej powinno być modlitwy.
Modlitwa psalmami to duchowa ojczyzna Jezusa, Maryi, Józefa i apostołów, a wiec warto jak najczęściej sięgać do psalmów.

2023_WR_DniSkupienia

Po konferencjach przeszliśmy do kościoła NMP na Piasku gdzie w kaplicy ojciec Paweł odprawił Mszę św., po której trwaliśmy na adoracji NS, pięknie poprowadzonej z roważaniami i śpiewem, przygotowanymi przez Anię i Kasię. 

2023_WR_DniSkupienia 2023_WR_DniSkupienia

Dziękujemy za dar tego dnia, Wasze zaangażowanie, dziękujemy ojcu Pawłowi za słowo do nas.  Było coś dla ducha i dla ciała, bo na koniec miło spędziliśmy czas na wspólnym obiedzie w pizzerii Verona. Do zobaczenia w kwietniu! 

2023_WR_DniSkupienia