Zbiórka żywności w Tychach

Kolejny raz członkowie Grupy 33 z rejonu tyskiego włączyli się w ogólnopolską zbiórkę żywności z Caritasem.

 W dniach 9 i 10 marca 2018 roku miała miejsce tradycyjna zbiórka żywności przed świętami Wielkanocnymi, organizowana przez Caritas, pod hasłem "Tak. Pomagam!".

Zbiórka żywności odbywa się dwa razy w roku, w różnych supermarketach na terenie całego kraju. Jest to okazja do podjęcia konkretnych działań na rzecz osób potrzebujących. Pomimo niewielkiej ilości osób w naszym rejonie udało nam się objąć dyżurami całe dwa dni, od godz. 8:00 do 20:00 - dwuosobowy dyżur trwa 2 godziny, podczas których rozdajemy ulotki i zachęcamy słowami klientów odwiedzających sklep do zakupu dodatkowej żywności na potrzeby zbiórki. Darczyńcy zostawiają następnie te produkty w oznakowanych koszykach. W Tychach zbieramy zwyczajowo w sklepie "Biedronka" przy alei Bielskiej 132.

 

Od kilku zbiórek postanowiliśmy również przygotowywać drobne ozdoby świąteczne (z papieru i innych materiałów). Upominki te rozdajemy jako wyraz wdzięczności dla klientów, którzy oddają nam część swoich zakupów. Ozdoby z naszym logo są także pewnego rodzaju wizytówką naszej grupy, a ich przygotowanie pozwala uwolnić kreatywność niektórych osób i stanowi dodatkową integrację grupy.

Dzięki kontaktom naszego duszpasterza ks. Tomasza Kusza zdecydowaliśmy się przeznaczać zebrane towary na wsparcie Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr świętej Elżbiety w Rudzie Śląskiej - Orzegowie. Do przedszkola tego uczęszcza wiele dzieci z ubogich rodzin, które wymagają szczególnego wsparcia. Zebrane towary po każdym dyżurze pakowane są do specjalnego samochodu przed sklepem, a po zakończeniu zbiórki odwożone są do Rudy Śląskiej.

Tym razem udało nam się zebrać ponad 715 kg różnych towarów, takich jak: cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, olej i przeróżne wyroby cukiernicze.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!
Kolejna zbiórka dopiero w grudniu.