We Wrocławiu u sióstr Marianek

Nasze październikowe spotkanie rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż zwykle, bo o godz. 10.00 spotkaliśmy przed Katedrą. Dla niektórych godzina i deszczowa aura mogły być niesprzyjające, ale mimo to pojawiła się spora grupka stałych bywalców. Obecność nowych osób cieszyła nas podwójnie.

Kolejną niespodzianką mogło być miejsce spotkania. Zwykle spotkania organizujemy na Ostrowie Tumskim "pod czwórką". Niestety akurat w tym terminie nie było wolnej salki, dlatego skorzystaliśmy z gościny u sióstr Marianek. Siostry przyjęły nas serdecznie, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy. Kilka słów ks. Tadeusza zapadło nam szczególnie w sercu: Jeśli umrzesz zanim umrzesz, to nie umrzesz, kiedy umrzesz. Możesz się zrealizować przez bezinteresowny dar z siebie, dar swojego czasu, swoich talentów. Bo sensem życia jest bycie "dla kogoś”. W sytuacji bycia osobą stanu wolnego, nasza grupa ma właśnie tworzyć przestrzeń "bycia dla”.

Po Mszy św. był czas na rozmowy, m.in. zachęcaliśmy nowo przybyłych do rekolekcji ewangelizacyjnych naszego duszpasterstwa, które odbędą się w listopadzie. Na koniec wspólnie wybraliśmy się na obiad.

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu pod koniec listopada!

2019 Wieliczka 2019 Wieliczka
2019 Wieliczka 2019 Wieliczka

Relację napisała Magdalena