Listopadowe spotkanie rejonu wrocławskiego już za nami

Sobotnie przedpołudnie rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pw św. Piotra i Pawła. Tym razem mieliśmy wspaniałego gościa - ks. Aleksandra Radeckiego - który powiedział do nas kazanie. "Człowiek, który chce iść za Jezusem potrzebuje dwóch cech: musi być wolny i gotowy do ofiary". Mamy świadczyć swoją postawą o Jezusie, bo on na nas liczy - liczy na odważną i zdecydowaną postawę. Żyj tak, aby pytali Cię o Jezusa.

Druga część spotkania w salce to czas na rozmowy i poznawanie się oraz pracę w grupkach. Tematem dyskusji był Kościół. Kim lub czym dla mnie jest Kościół? Czego Kościołowi w Polsce najbardziej brakuje? Według wielu z nas brakuje mu otwartości i akceptacji dla inności. Często jest zamknięty na zmiany, które zachodzą w społeczeństwie. Brakuje kapłanów - "przewodników w trudach życia" oraz większego zaangażowania ludzi świeckich. Jednocześnie Kościół jest dla nas miejscem spotkania żywego Boga, miejscem rozwoju duchowego, gdzie mamy ciągły dostęp do sakramentów. Jest miejscem, w którym chcemy budować wspólnotę, w którym można odnaleźć bratnie dusze o podobnych poglądach, a co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.

Po tych otwartych i szczerych rozmowach przyszedł czas na pokarm dla ciała, czyli na wspólną pizzę:) Na spotkaniu gościliśmy również trzy osoby z Katowic, dla nich, jak i dla wszystkich chętnych nasza Madzia, przewodniczka, zorganizowała krótkie oprowadzanie po pięknym Ostrowie Tumskim. Spotkanie zakończyliśmy w jednej z wrocławskich herbaciarni przy kubku rozgrzewającej herbaty.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, ks. Radeckiemu za piękne kazanie oraz wszystkim zaangażowanym za czas włożony w organizację spotkania. Do zobaczenia na spotkaniu wigilijnym!

2019-WR_Listopad 2019-WR_Listopad 2019-WR_Listopad 2019-WR_Listopad

Relację napisała Magdalena