20 lat istnienia Grupy 33

Opiekun Grupy 33 - Ks. Tadeusz Czakański uświadamia nam iż motywem powstania duszpasterstwa osób żyjących w stanie wolnym była i jest radość. 15 listopada 2014 podczas Odpustu Grupy 33 po raz kolejny czerpaliśmy ową radość z faktu przynależenia do wspólnoty, a rocznica była wyjątkowa bo okrągła.

20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33

Z historii Grupy 33

Grupa zaczęła spotykać się właśnie jesienią dokładnie 20 lat temu w październiku. Parę osób - młodzież pracująca spotykała się najpierw w domu prywatnym gdyż nie było nas jeszcze aż tyle. Grupa rozrastała się. Kolejnym miejscem spotkania były parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach (niedawno odbyło się tam przedstawienie naszej grupy teatralnej), a później parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Obecnie Grupa spotyka się w krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33

Świętowanie 20 rocznicy

Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczyli księża posługujący w czasie spotkań rejonowych. Kazanie wygłosił ks. dr Tadeusz Czakański - założyciel i opiekun Grupy 33. Koniec Mszy Świętej został uwieńczony podziękowaniami księżom, byłym i obecnym liderom Grupy 33, a także naszemu skarbnikowi - Marysi. Po wyjściu z krypty nasze kroki skierowały się w stronę Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego gdzie na Auli przywitał nas już ksiądz Tadeusz wraz z zespołem - małżeństwem Adamem i Beatą.

20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33

Zespół wprowadził nas w nastrój zadumy duchowej i myślę że wzrok wielu osób padł na Pana Jezusa - Centrum naszych spotkań, bez Którego nasza grupa by nie istniała i nie dojrzewała do miłości. Tuż po chwili zadumy, przyszedł czas na poczęstunek a w nim tort okazały jak przystało na taką rocznicę. Z pewnością wielką niespodzianką tegorocznego odpustu były panny przyodziane w śląskie stroje, które przykuły naszą uwagę już podczas Mszy Świętej.

20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33 20 lat działalności Grupy 33

Przepięknie wyglądające ubarwiły odpustowe popołudnie, które oprócz szerokotematycznych spotkań, obfitowało w loterię, której dochód, przeznaczony był dla ciężko chorej Danusi oraz możliwość wpisu do księgi wspomnień.
Grupa 33 utrzymuje stały kontakt z małżeństwami, które się z niej wywodzą w związku z tym ich również zabraknąć nie mogło.
Myślę że wspaniałym podsumowaniem tegorocznego Odpustu Grupy 33 będą słowa jednego z jej członków - Tadeusza:

"Pan dał nam ten błogosławiony czas Odpustu i pozwolił dzielić się naszymi talentami - na Jego chwałę i naszej wspólnoty Grupy 33. Wspaniały czas naszych spotkań wszystkich rejonów, w tym i rejonu krakowskiego. A ponadto mogliśmy spotkać się z "naszymi Grupowymi" małżeństwami i ich owocami miłości - dziećmi, którymi Bóg ich obdarzył. I to też było piękne.
Dzięki też Adamowi i Beacie, którzy nam dali wspaniały koncert i naszym Ślązaczkom, w tradycyjnych strojach i z koralami. Niech Pan nas wszystkich we wspólnocie prowadzi do zbawienia!"

Zatem w oczekiwaniu na kolejne święto Grupy 33 niech Pan zbawia nas wszystkich we wspólnocie!

Relacjonowała Dorota z rejonu żorskiego

Zdjęcia udostępnili: Iza, Diana, Renata, Dominik