Pierniki wdzięczności

Adwent to radosny czas oczekiwania na kolejne przyjście Jezusa Chrystusa, a jednocześnie to okazja do zastanowienia się nad tym, co jeszcze możemy zrobić dla Boga i bliźniego.

Jak co roku rejon poznański Grupy 33 włączył się w świąteczną akcję Caritas zbierania darów dla ubogich zwaną regionalnie „Tytką Charytatywną” (w poznańskiej gwarze słowo „tytka” oznacza torbę papierową). Koordynacją tego projektu zajął się tradycyjnie Grzegorz. Na dwóch grudniowych spotkaniach wypełniał torby przyniesionymi przez nas darami takimi jak mąka, cukier, słodycze, makarony, konserwy, kawa, herbata i środki czystości, by tuż przed świętami przekazać je Księdzu Proboszczowi w parafii, w której się spotykamy.
W tym roku odczuwaliśmy jednak pewien niedosyt, dlatego na jednym ze spotkań zrodził się pomysł, by dodatkowo przygotować paczuszki piernikowe i przekazać je parafianom jako dar serca od naszego duszpasterstwa. Wykonanie projektu przebiegało w kilku etapach – od wypiekania ok. 120 pierników, poprzez ich strojenie, a kończąc na ozdobnym pakowaniu. Do każdej paczuszki dołączyliśmy także karteczkę z naszymi ulubionymi cytatami z Pisma Świętego lub słowami Świętych oraz życzeniami.
Pracy było co niemiara! I choć co rusz napotykaliśmy na trudności, jak choćby nagłe problemy ze zdrowiem osób deklarujących chęć pomocy, to konsekwentnie zakończyliśmy rozpoczęte prace i w niedzielę 18 grudnia po jednej z Mszy Św. rozdaliśmy pierniki wiernym wychodzącym z kościoła. Uśmiechy i wdzięczność na twarzach obdarowanych były najlepszą nagrodą za nasz trud :-) Często padało pytanie: „Czy to faktycznie tak za darmo?”, co wzbudza kolejną refleksję, że takich akcji jest zdecydowanie za mało. Sam czas przygotowania był także bogaty w dobre rozmowy, wspólną modlitwę, radość, integrację i lepsze poznanie siebie. Przy okazji odkryliśmy w sobie nowe talenty i kreatywność. Zresztą sami oceńcie :-) Krótka fotorelacja poniżej.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy życzyć wszystkim Chrystusowego pokoju na ten świąteczny czas, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Otulmy ciepłem naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie :-) Szczęść Boże!

2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci 2022_PO_PiernikiWdziecznosci