Dni Skupienia w Poznaniu

W ostatni weekend listopada tj. 25-26.11.2022 odbyły się w Poznaniu Dni Skupienia związane z wizytą Księdza Tomasza Koryciorza. Był to czas wspólnej modlitwy, refleksji i dobrych rozmów, a jednocześnie ogłoszenia pewnych zmian w Grupie 33 dotyczących naszego rejonu.

Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w kościele pw. Św. Stanisława Kostki, po której udaliśmy się do Sióstr Maryi Niepokalanej, które użyczyły nam swojego miejsca na spotkanie integracyjne przy kawie i słodkościach. Standardowo nie zabrakło na stole naszych regionalnych Rogali Świętomarcińskich, a tym razem dodatkowo pojawiły się śląskie łakocie, które otrzymaliśmy od Mariusza z rejonu tyskiego podczas tegorocznego Odpustu Grupy 33 w Katowicach :-)

2022_PO_DniSkupienia

Sobotni dzień rozpoczęliśmy od konferencji Ks. Tomasza, której tematem przewodnim było czym/kim jest Kościół oraz pojęcie duszpasterstwa Grupy 33. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy dzielenia Słowem Pana z bieżącego miesiąca. Po intensywnym poranku udaliśmy się na wspólny obiad do pobliskiego baru mlecznego, który zarezerwował nam nasz niezastąpiony Grzegorz.
Drugą część dnia rozpoczęliśmy kameralną Eucharystią w kaplicy zakonnej, po której adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wspólnej modlitwie towarzyszyły śpiewy przy akompaniamencie gitarowym Agnieszki.

2022_PO_DniSkupienia

Jako że spotkanie kończyło się w Godzinie Miłosierdzia, odmówiliśmy także wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której udaliśmy się do naszych domów.
W czasie pobytu Ks. Tomasza w Poznaniu nastąpiło również oficjalne przeniesienie funkcji świeckiego lidera rejonu poznańskiego z Marty Soberskiej na Donatę Pawłowską, stąd też nasze modlitwy skupiały się wokół dziękczynienia za te wszystkie lata posługi Marty, jej otwarte serce, cierpliwość i troskę o nas; jak również z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla Donaty na to wszystko, co przed nią. Trwamy też nieustannie na modlitwie o księdza, który zechciałby objąć nas swoją opieką duszpasterską. Liczymy na to, że z nowym rokiem i z Bożą pomocą nasza grupa otrzyma upragnione wsparcie. Pozdrawiamy Was ciepło mimo chłodu za oknem :-) Z Panem Bogiem!

2022_PO_DniSkupienia