Na pożegnanie lata

W ostatnią sobotę kalendarzowego lata miał swoje spotkanie rejon wrocławski...

Rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, którą odprawił nasz duszpasterz ksiądz Stanisław Paszkowski.

2023_WR_Wroclaw09

Po uwielbieniu Boga modlitwą i śpiewem był czas na spotkanie w salce. Nasz gość Tadeusz z organizacji Open Doors, który niedawno przyjechał z Afryki, przybliżył nam troski i radości życia chrześcijan w Burkina Faso. Niestety chrześcijanie zmagają się tam z prześladowaniami. Tadeusz przedstawił nam również sposoby wsparcia chrześcijan w Afryce. Osoby z naszej wspólnoty przygotowały (także ręcznie robione) kartki ze słowami otuchy i wsparcia, które za pośrednictwem Tadeusza trafią do prześladowanych chrześcijan.

2023_WR_Wroclaw09 2023_WR_Wroclaw09

Sobota była tak pięknym i ciepłym dniem, że nie mogło obejść się bez integracji na świeżym powietrzu. Jarek, Tomek i Rafał przygotowali iście po męsku ognisko nad Odrą, na którym upiekliśmy pyszne kiełbaski. Menu nie ograniczyło się jednak tylko do kiełbasek ale były również pieczone ziemniaki, warzywa oraz skrzydełka z Biedronki (musiała być naprawdę duża 😉). Były rozmowy, gra w piłkę, a po zmroku śpiewy przy ognisku. Nasze ostatnie spotkanie jeszcze w letniej atmosferze zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

2023_WR_Wroclaw09 2023_WR_Wroclaw09 2023_WR_Wroclaw09 2023_WR_Wroclaw09

Niektórym było jeszcze mało wspólnie spędzonego czasu i udali się razem na oglądanie meczu siatkarskiego w pubie. Piękny dzień zakończył się również pomyślnie dla polskich siatkarzy zdobyciem Mistrzostwa Europy.